Reply on: Esicko #2041:
Električky typu T6A5 a KT8D5 majú síce dvojlyštový šmýkač, ale pertinaxový izolátor je dostatočne široký na to, aby nedošlo k prepojeniu úsekov. V Brne som si napr. všimol nové úsekové deliče so zhášacou komorou, ktoré neumožnia natiahnúť el. oblúk a prepáliť trolej. vedenie. Na úsekových deličoch za zastávkou na Nám. oslob. je pridaný knôt, ktorý však natiahnutiu oblúka nepredchádza, len odďaluje prepálenie drôtu.

Sarko
No to je pravda, že v rôznych režimoch sú rôzne jazdné doby. Som ochotný pripustiť, že štatistiku, ktorú som uviedol, je priemerom týchto časov, resp. zodpovedá sedlu. Z oboch miest (BA a KE) som však prepočítaval jazdné doby podľa toho, ako sú uvedené na týchto stránkach alebo knižných CP.