Reply on: kvorka #45395:
Odpadla by zastávka Šalková,rázcestie pre dosah ulíc Šalkovská cesta, Ul.F.Kráľa, Ul. Podjavorinskej, Ľupčianska ul. v súčasnosti lokalizovaná pre smer Šalková, Môlča, Poniky, ale aj do/z Ľupče na hlavnej ceste, v smere do BB od Šalkovej a Môlče je lokalizovaná pred strmým napojením na hlavnú cestu pri Ul. Podjavorinskej (táto jednosmerná rozdielna lokalizácia zastávky nie je názorne rozčlenená na Schéme siete liniek MHD BB), spoje z Poník tu nezastavujú. Táto časť by bola mimo dosah, keď kruhová križovatka bude lokalizovaná až pred Hronom pred tým úzkym mostom za železničnou traťou s priecestím a staničkou, najbližšou zastávkou je "Šalková,Jednota". Uvidíme, ako to bude...Za veľa rokov ?
Podľa toho článku to bolo pre mňa nejednoznačné, či mysleli pod "ukončením stavby" dokončenie len toho privádzača, alebo dokončenie celej stavby SO. A práve preto som smeroval otázku v tom zmysle, či toto presmerovanie od 19.9 už bude trvalé.
(viď bystrica24.sk), tým pádom by sa už do BR cez Cementáreň nešlo dlhodobo (až po dokončení cesty do SL). S tou cestou cez Šalkovú by to bolo oveľa lepšie pre busy ?
fragma