Reply on: Majkl #6178:
A ten rozdiel v pomere napriek tomu, aký rozsah služieb, spojov a intervalu ponúkajú napr. Wr. Linien. A pri tomto uvažovaní sa človek až čuduje, že tu niekto verejnú dopravu používa (napr. MHD BB); na druhej strane veľa iných, porovnateľných možností nemá...
Majkl
Toto je prípad aj švajčiarskeho Sankt Gallenu (ktorý spomínal uko). Poloprázdne autobusy za cenu obrovských dotácií. Zrejme tiež kedysi ľahkovážne pustili cestujúcich z MHD do áut. Prečo sa my nemôžeme poučiť z chýb, ktoré už niekto urobil???
Pamätám si, ako na jednej dopravnej konferencii odborníci z Wiener Linien horekovali, že čo by dali za to, keby mali pomer MHD ku IAD taký ako v BA (70/30). Dnes sa to už vyrovnáva, lebo Blava sa blíži k 50/50... ?