Kto nesie zodpovednosť?
Chcel by som sa len ľahko dotknúť problematiky MHD. Primátor mesta sa niekoľko krát hrubo osočil voči poslancom keď mali záujem riešiť akúkoľvek situáciu v meste s tvrdením, že ŠTATUTÁROM MESTA je len ON a ON bude rokovať a niesť zodpovednosť za mesto. A takto vznikla aj situácia a výsledok JEHO OSOBNEJ ZODPOVEDNOSTI za situáciu v MHD. Viem že nemáte čas sledovať rokovania zastupiteľstva v BB, ani sa Vám niekedy nedivím. Ale aj my poslanci mesta BB sme vyjadrili niekoľkokrát veľké rozčarovanie a poľutovanie nad neschopnosťou prinášať také alternatívy a návrhy, ktoré by boli pre nás všetkých užitočné. Verte, že poslanci ako aj ja osobne budeme vyvýjať také úsilie aby sme PRIMÁTORA mesta prijmäli nájsť riešenie situácie mestskej hromadnej dopravy, ak nie k zvýšenému štandardu tak minimálne k úrovni, ktorú sme všetci poznali do konca roka 2004. Darček v podobe výšky cestovného a zrušeniu spojov sme dostali aj my poslanci a naše rodiny, ktoré rovnako chodia MHD. Sledujte naše návrhy a pripomienky a sami uvidíte, kde je povestný PES ZAKOPANÝ.
poslanec MsZ - Novanský
Chcel by som sa len ľahko dotknúť problematiky MHD. Primátor mesta sa niekoľko krát hrubo osočil voči poslancom keď mali záujem riešiť akúkoľvek situáciu v meste s tvrdením, že ŠTATUTÁROM MESTA je len ON a ON bude rokovať a niesť zodpovednosť za mesto. A takto vznikla aj situácia a výsledok JEHO OSOBNEJ ZODPOVEDNOSTI za situáciu v MHD. Viem že nemáte čas sledovať rokovania zastupiteľstva v BB, ani sa Vám niekedy nedivím. Ale aj my poslanci mesta BB sme vyjadrili niekoľkokrát veľké rozčarovanie a poľutovanie nad neschopnosťou prinášať také alternatívy a návrhy, ktoré by boli pre nás všetkých užitočné. Verte, že poslanci ako aj ja osobne budeme vyvýjať také úsilie aby sme PRIMÁTORA mesta prijmäli nájsť riešenie situácie mestskej hromadnej dopravy, ak nie k zvýšenému štandardu tak minimálne k úrovni, ktorú sme všetci poznali do konca roka 2004. Darček v podobe výšky cestovného a zrušeniu spojov sme dostali aj my poslanci a naše rodiny, ktoré rovnako chodia MHD. Sledujte naše návrhy a pripomienky a sami uvidíte, kde je povestný PES ZAKOPANÝ.
poslanec MsZ - Novanský
adrive
"PROGRAM HOSPODÁRSKEHO A SOCIÁLNEHO ROZVOJA MESTA BANSKÁ BYSTRICA A PRIORITY JEHO ROZVOJA NA ROKY 2004 – 2006"
Je na začiatku napísané toto:
"Vízia mesta Banská Bystrica:
Banskú Bystricu formovať ako súčasť stredoslovenského metropolitného centra, ktoré bude využívať svoje ľudské, materiálne, prírodné a ekonomické zdroje na zvýšenie kvality života svojich občanov. Mesto bude pôsobiť ako nástupné centrum cestovného ruchu, centrum školstva, administratívy, podnikania, investovania a hospodárskeho rozvoja."
a celé sa to nachádza tu:
http://www.banskabystrica.sk/main.php?id=99&id_menu=1836&id_mesto_sub=15&firmy_slovenska_flag=0
Po situácii v týchto dňoch vidím, ako sa to darí plniť. Veď je to zvýšenie kvality života občanov, ktorý chodia autami do práce, do školy, proste všade, a tí ktorí autá nemajú si budú môcť dovoliť lístok za 17 korún a to s dvoma možno v budúcnosti aj s tromi prestupmi. Proste ukážme bystričania, že na to máme! Veď sme metropola stredného slovenska. A tí ostatní, ktorí nepôjdu MHD, alebo autom tí nie sú chudobní, jáj tý majú dostatok prostriedkov, len sa snažia spraviť niečo na odbúranie tuku, a tak buď chodia bicyklom, alebo pešo ...
Vychutnajme si tento chaos kým ešte je, a kým nebude ešte horšie...