Reply on: BB-Schuhu #55340:
V tom 2014 bola 595BC krásna, dokonca vedela ísť aj vlastnou silou no v roku 2018 sa ukázali jej fotky na Instagrame a tam vyzerala byť v biednom stave a nekompletná. ZV-647BC po odstavení v BB (2010) bola v roku 2014 prevezená do Žiaru a tam jazdila asi do jesene 2016 a aj v 2018 vyzerala veľmi slušne. Za mňa naj kandidát 247AM- je to najstaršia prevádzkovaná 700vka vôbec, žiadna nevydržala viac. Kľudne by som ju nechal v tomto stave, nebola by treba ani žiadna oprava, vyzerá fajn. Myslím že by bolo dobré zachovať aj takýto "bastel" keďže veteranisti o to záujem nemajú a zaslúžila by si to. Tieto bastle doslova zachraňovali MHD Zvolen po dobu 10 rokov aj keď Citelisy vypovedali službu
BB-Schuhu
https://imhd.sk/bb/galeria-media/127829/ZV-595BC-ako-upútavka-na-výstavu?ghv=6885&ref=bb%2Fvozidlo%2F6885%2FKarosa-B-731-a-732-ZV-ZV-595BC
O ZV-647BC som netušil, že tento voz ešte fyzicky existuje. A pokiaľ ide o ZV-247AM, popravde si neviem predstaviť, že by plynofikovaný voz po GO s čelami 950 vrátili do pôvodného stavu, i keď nič nie je nemožné.
Každopádne, akákoľvek snaha o uchovanie historického autobusu bude veľmi vítaná.