Reply on: irizar #54130:
1. Kvalitu SORky vysvetľuj fanúšikom SORky na tomto webe, ktorí ma tu išli udupať za kritiku SORu. Ja som povedal svoj názor, šoféri tiež.2. Blbosť a lenivosť nevylučuje skorumpovanosť. Ako keby si nevidel blbých či lenivých skurumpovaných politikov a ich kamarátov (viď. ŽOS, Kočner, SOR ...) - súťaže šité na mieru nie sú blbosť a lenivosť, ale bezcharakternosť a chrapúnstvo.
3. Referent na VÚC nemá toľko vecí na starosti. Práve to, čo by mal riešiť a tvoriť referent a síce CP, tak mu nie je umožnené pretože vedenie to má na saláme a viac verí SADke, ktorá CP výdatne przní minimálne jedno desaťročie. A tá si nemennosť CP poisťuje cez vydržiavanie a oblbovanie poslancov, starostov a obyvateľov obcí, ktorých štvú proti akejkoľvek snahe na zmenu k lepšiemu.
4. Referent nepodpisuje absolútne nič, čo by malo akýkoľvek dosah na organizáciu VHD. Doporučujem preveriť si na VÚC vyžiadaním písomného stanoviska skôr než začneš písať z cesty opakovane. Paušálne tvrdenie, že referent nevie nič o tom čo rieši je celkom drzé ale nič prekvapujúce tu, kde jedni môžu súdiť koho si zmyslia bez skúseností a dôkazov a druhí ani len s dôkazmi, že? Sme si rovní, ale niektorí sme si rovnejší ... Niektorí referenti snahu mali (tí čo mali a majú dodnes chrbtovú kosť) a skončili na vlastnú žiadosť alebo po výpovedi, iní sa prispôsobili a mlčky sú radi za prácu a podaktorí hrajú hlúpych ale nie zadarmo ...
PDM.8.99
Oháňanie sa "investíciami" do vozového parku je vrcholom drzosti! V prvom rade SADky neinvestujú do vozového parku ani deravý cent, pretože všetky nákupy vozidiel hradí VÚCka! Jediné čo SADky robia (nie všetky ale minimálne SAD Zvolen a SAD Lučenec) je to, že nakupujú svojvoľne maximálne počty vozidiel a bez súťaže! Do nemoty a stále nakupujú predražené Crosswaye od CorexVráble s ktorým si delia potom maržu. BBSK má v ruke listy a e-maily, ktoré adresovali SADkám počas minulých rokov ako výzvu na to, že o nákupe nových vozidiel majú rokovať, príp. nenakupovať žiadne vozidlá. V tomto má súčasné vedenie BBSK pravdu, že argumentácia "významnými investíciami do obnovy vozového parku" je bezzubá.
Za ďaľšie: BBSK má na dané vozidlá predkúpne právo, t.j. po rozviazaní zmluvy s dopravcom si ich môže odkúpiť. Nakoľko však zmluva z roku 2008 podarovaná županom Murgašom stojí ako stojí, tak kraj je povinný uhradiť SADke všetky investície spojené s plnením zmluvy. T.j. vozidlá nie, že môže odkúpiť, ale musí. To je však pre kraj výhoda v tom, že by mohol rozbehnúť vlastného dopravcu, prípadne vozidlá poskytnúť inému dopravcovi, ktorý by po SAD Zvolen nastúpil. V každom prípade i tak BBSk by zaplatil dopravcovi predražené autobusy, navyše také, aké nenapĺňajú jeho požiadavky, či už z hľadiska kapacity, že absentuje kategória minibus, alebo 15m, príp. kvalita samotného vozidla a jeho vhodnosť pre cesty v BBSK je otázna. (Otázkou je, že či vôbec má BBSK prehľad o tom, na aké linky potrebuje aké vozidlá a či vôbec nejak analyzuje výkony na linkách na území kraja z hľadiska počtu cestujúcich na spojoch a jednotlivých úsekoch, z čoho by mali vychádzať pri načrtnutí nárokov na obstarané vozidlá). Toto by však BBSK mal na súde napadnúť, že SAD Zvolen nemá právo pýtať od BBSK úhradu za niečo, čo nakúpil dopravca totálne drzo, arogantne a svojvoľne. Ušlý zisk je už potom iba predmetom uznania alebo neuznania platnosti zmluvy na súde.
Tak či onak, deň D sa blíži. 1.1. bude možno posledný deň ticha pred búrkou, ktorá nastane 2.1. a so začatím školského roku ani nehovorím.