Reply on: BB-Schuhu #53211:
Ono je to aj v kvalite tej MHD. Nehovorim o masach, ale cast ludi by zrejme bola ochotna auto nechat doma, keby existovala dostatocne dobra alternativna ponuka. Ja osobne v roznych mestach volim rozne formy dopravy a tym co rozhoduje je prave to, aka MHD tam je. Zial, Banska Bystrica sa aj u mna radi k mestam kde na "bezne" cestovanie preferujem auto, MHD volim len viac-menej na sotoucely.V Bystrici bude tazko MHD rychlejsia ako auto, kedze nejake rozsiahle zapchy velmi neexistuju. Ale mohlo by sa zacat tym ze nebude zufalo pomala - dnes uz len tarifny system robi z MHD vtip, nie alternativu, pretoze niekedy kym do vozidla nastupia ludia tak ja som s autom o tri krizovatky dalej. Tiez mam pocit ze vacsina vodicov sa s tymi vozidlami dost suchce, co je asi dane CP. Dalej do doby cesty treba zapocitat aj cakanie na spoj (resp. to o kolko skor prichadzam do ciela nez by som potreboval), co je nieco kde MHD BB opat brutalne prepadava. No a potom samozrejme rozsah obsluhy, kedy do absolutnej vacsiny smerov po 22:45 nejde vobec nic - oproti tomu auto ide v ktorejkolvek dennej dobe. Ak niekto robi do 22:00 a trochu dlhsie sa kvoli niecomu zdrzi v praci, uz ma problem.
Ak chceme aby ludia presadali z aut do MHD, tak im najprv treba dat nejaku pouzitelnu ponuku.
BB-Schuhu
Len tak medzi rečou. Dnes je 28. november, o 12 dní dochádza ku zmene GVD. Možno by nebolo celkom odveci, žeby venovali svoj čas napríklad zverejneniu nového GVD 2018. Dúfam, že som sa svojou požiadavkou nikoho nedotkol. To, že tak dosiaľ nespravila ani SAD ZV, ma nijako neprekvapuje, i keď aj ZSSK ide v tomto smere akosi k horšiemu.