Osobne by som bol za to aby za dobijanie nizsich sum na linkach MHD bol manipulacny poplatok. Dajme tomu ze dobitie do 5 EUR by bolo 10% z dobijanej sumy, od 5 EUR by bol fixny poplatok 50 centov a od 10 EUR by manipulacny poplatok nebol. Kto si chce dobijat dve eura nech ide do dopravnej kancelarie (inak dost nevkusne to volaju).
Je pravda, ze instalacia oznacovacov, alebo niecoho takeho by stala peniaze (na to sa malo mysliet ked sa zavadzal sucasny tarifny system), ale prevadzkove naklady by nemuseli nevyhnutne stupat. Ber do uvahy aj take veci ako skratenie jazdnej doby = efektivnejsie vyuzitie vozidla a podobne.
alebo to mám chápať tak, že to "vybaviť zdarma" znamená zaplatiť "manipulačné" 1€uro bez ohľadu (trvalého) pobytu Neviem stráviť niektoré formulácie oficiálnych podmienok. Som zvedavý, či to bude lepšie "znieť" v bode 3., keď sa sfunkční (Ost. tarif. podm....)
** V období od 1.1.2012 do 29.2.2012 má možnosť občan vo veku nad 70.rokov veku... taká nedokončená veta "do stratena"-čo? ...používať "zníženú" hotovosť 0.10€, resp. občania s trvalým pobytom v BB si vybaviť dopravnú kartu zdarma - čo sa boja napadnutia TRV POBYT ? , tak to tam radšej nedali ?
-nový žiadateľ, alebo žiadateľ, ktorému skončila platnosť karty (zľavy), zakúpiť si novú dopravnú kartu za 1,-€.
Táto možnosť je len v Dopravnej kancelárii v Banskej Bystrici, Ul.29 augusta 24.
Škoda, že táto fotografia http://img40.imageshack.us/img40/5459/19122011021.jpg nie je vo väčšom rozlíšení a priblížení, aby sme aj rozlíšili nejaké tie detaily ako č. linky, atp. Ale je zjavné, že na zastávke pred bývalou reštauráciou Hradec (neskôr Fatra) stojí Ikarus 280 a pred Kemov zas ŠM 11. ?
Hlavne ak tam bola potrebna linka, preco tam nejaku nepresmerovali? Naco sa musela vytvarat nova linka takmer identicka s existujucimi linkami?
Preco sa tam napr z Uhliska nepresmerovala linka 20?
Pamatam sa, ako tu nenavideny Snopko v roku 2005 este vo farbach BBDS hovoril: "pozrite sa na MHD vo Zvolene - ake tam maju linkove vedenie a cestovne poriadky. Toto bude aj v BB".
Zial mal pravdu, aj ked medzitym prezliekol dres.
Ad #46146 mirkobb: Pardon za preklepy resp. vynechané slová, budem to musieť v budúcnosti po sebe viac editovať aby to nebolo niekomu nezrozumiteľné. ? Takže dodatočne iba dodám, že tie dotazy od ľudí, že čo je to za spoj a kam ide sa opakovali na všetkých zastávkach medzi NS a Huštákom, čiže na zastávkach Námestie Slobody, Štefánikovo nábrežie, Národná a aj Štadlerovo nábrežie kde som vystúpil, všade tie isté dotazy. ?
Ešte ma napadla jedna otázka na ktorú som sa chcel už dávnejšie opýtať. Pre koho, resp. pre aké firmy sa v súčasnosti vykonáva zmluvná preprava na území mesta? Viem o firme Doka a Roco, vie niekto ešte aj o ďaľších..? ?
Môj dnešný postreh z prevádzky linky 97. Nastúpil som do uvedenej linky na Partizánskej ceste a v autobuse bola až 1 osoba.., teda so mnou už dve. ? Na Námestí Slobody pristúpili ďalší dvaja, jeden pán cez stredné dvere a pani cez predné, ale to sa najprv spytovala niečo "v tom zmysle slova", že či je to "regulérny" a či ide naozaj na Tulskú..? Na zastávke pristúpili ďaľšie dve osoby prednými dverami, ale taktiež až po podobne formulovanej otázke, že či ten autobus je MHD a či ide na Fončordu. To isté sa opakovalo zase aj na Huštáku kde som už ale vystupoval a na zastávke Štadlerovo nábrežie sa znovu pýtali dve staršie panie (po tom čo si najprv chvíľu vyobzerali celý autobus), že či ozaj ide na Tulskú ako má napísané na tabuli (transparente). Čiže skoro na každej zastávke z tých čo som prešiel s touto linkou sa niekto vypytoval, že čo je to za autobus a akm ide, až potom sa odvážil nastúpiť a zviesť sa. Zaujímavosťou určite bude, že koľkí to boli z tých čo čakali trebárs v tom čase na bežne zaužívané linky na Tulskú,aby nabrali odvahu sa spýtať, pretože určite väčšie percento ľudí vsadilo radšej na osvedčené linky, a nepýtali sa radšej nič. To sa mi aj potvrdilo de facto, keď po odchode L97 zo zastávky Štadlerovo nábrežie asi o 2 minúty prišiel trolejbus L6 a doň sa vovalilo asi zo 10-12 ľudí, pričom sa dá s istotou predpokladať že väčšina z nic tam už stála aj v čase keď tam bola pristavená predtým L97. Takisto sa dá predpokladať, že sa tak dialo aj na iných zastávkach predtým a aj následne ďalej, ľudia len očumovali, že čo je to za autobus asi iba čo sa týka jeho atypického vonkajšieho vzhľadu ale bez akéhokoľvek záujmu sa s ním zviesť, radšej vsadili počkať si na osvedčené vo farbách ako sú obvyklé v MHD BB. Tu je namieste úvaha, že či aj tá CVR nepoôsobí na ľudí takým dojmom, že sa nejedná o bežnú linku, ale o nejakú zmluvnú dopravu..? ? V každom prípade, táto linka sice aj keď iba krátko fungujúca si zatiaľ nenašla "svojich prívržencov" a uvidíme ako to sňou bude aj v budúcnosti, ale môj osobný dojem je, že bude vysoko stratová a vzhľadom na nie "najštastnejší" navrhnutý výber trasy akou premáva, ale takisto asi aj tou CVR na voze, keď ľudia nevedia, že či ide o bežnú linku. Možno sa malo so zriadením takejto linky ešte počkať a potreby pre zamestancov firmy Orange riešiť trebárs zmluvnou dopravou. Táto linka mi príde ako veľmi účelovo zriadená bez patričného vyťaženia! Ale ktovie čo všetko sa za tým skrýva..? Možno vrcholový manažment SAD ZV vrátane ich rodinných príslušníkov dostal zadarmo doživotné paušály v sieti Orange..? ? ?
Celkovo by ich malo byť 11 (7 pre Banskú Bystricu a 4 pre Zvolen). Dalo sa čakať, že dôjdu v bielom nátere rovnako ako aj ostatatné nové autobusy (Crosswaye, Arwaye) pre prímestskú dopravu. A tie 4 mestské Citelisy pre MHD ZV nemajú ešte EČV?
Citelisy už prišli: na dvore som stretol 3 a po ceste som napočítal ďalších 5, ale to nemusí byť konečný počet... CNG 2-dveráky pre prímesto a myslím že im môžme hovoriť "sneholisy" :mrgreen: sú čisto biele
Podľa tohto to ale vypadá tak, že skibus bude prevádzkovaný iba počas prázdnin (zimných, polročných a jarných, pravda ak bude sneh). Večerné lyžovanie pochopím, že počas školského roka to jazdilo prázdne, ale však víkendové spoje na dennú lyžovačku by ozaj mohli jazdiť aj mimo prázdnin...
Prevádzka počas Vianoc a Silvestra 2011+Pokojné prežitie Vianoc a veľa zdravia,
šťastia a úspechov v roku 2012 s novým motívom na stránke http://www.dpmbb.eu/
občania nad 70 rokov 0.10-0.10€ toto podľa medializovaných info má platiť len v januári a februári, potom má ísť hotovosť na 0.20€, a či? Ostatné tarifné podmienky - CHYBA 404 ?
asi ťažko, čo to zabudli zmazať, ušetrili by 2 stĺpce ? osobitné bolo 1.20, čo vyjadrovalo dvojnásobok hotovosti, teraz by to vychádzalo, keby to pretrvalo 0.70*2=1.40€ amen tma ?
810zssk