Reply on: brefos #45734:
Nemám teraz celkom prehľad na 601457, ale myslím, že podľa riadneho VUC cennika, stačí pozrieť km, myslím, že nie sú už inak združené, ale neviem isto (už nie ako vlakovo zhodná cena celého 0.80/0.76€ spred 2 rokov) 18-20 km a 21-25 km (1.10/1.01€ a 0.60/0.58€, resp. 1.35/1.26€ a 0.70/0.68€). Vlak máš 1.20/0.6€, so zľavou REGIONAL 1.02/0.51€ (ak sa ovšem zľavňuje ten 19 km relačnej zľavy a nie 21-vý). Takže si vyber, u busu závisí asi od presnej zastávky...Ja som bol zvyknutý na L 601458, aj to len úsek ZV-Radvaň,TESCO, z Centra je to len 0.95/0.91€ (z AS 1.10/1.01€) a vlak je odteraz z Radvane zrejme 1.10/1.15€(podľa prepočtov km) a 0.94/0.98€ so zľavou REGIONAL poskytovanou do konca roka automaticky
fragma
Výluky na tratiach ŽSR s náhradnou autobusovou dopravou (NAD) v týždni od 30.10.2011 do 6.11.2011 (bez záruky, výber):
trať 172 Banská Bystrica – Červená Skala
úsek Banská Bystrica - ŠALKOVÁ - Slovenská Ľupča
od stredy (02.11.) do piatku (04.11.), vždy od 7.20 do 10.10 h.
Zdroj: http://www.zeleznicne.info/view.php?nazevclanku=vyluky-na-tratiach-zsr-od-pondelka-s-nad&cisloclanku=2011100017
Týka sa to Os 7706 s pr. do BB (z DĽJ) o 8:28, v opačnom smere Os 7703 s odchodom z BB do BR o 9:18.
Okrem NAD sa dá na cestovanie v porovnateľnom čase využiť na trase BB-Šalková (9:23) aj MHD č. 42 z okolitých zastávok Smrečina 9:19x, Nám.slobody 9:22x, Partizánska cesta 9:23x, Mýto 9:25x až po otočku v Šalkovej. Naspäť (8:23) zase prímestskú linku 601456 z Môlče, smer Majer s tarifou MHD, dokonca už zo zastávky "Šalková mlyn" 8:19x-8:23x "Šalková, rázc. na ul. Podjavorinskej"?. Strelnícke/povraznícke busy po/z "Šalková,rázc. na hl.ceste" v porovnateľnom čase neodporúčam, keďže "Prednostne sa prepravujú cestujúci do zastávok Ľubietová-Povrazník", resp. "Prednostne sa prepravujú cestujúci do vzdialenejších zastávok" a platí na nich VUC tarifa
Inak čo sa týka cenníka ZSSK /z toho istého zdroja čo lidl/ "relačná cena Zvolen os.st.-Banská Bystrica ostáva v platnosti aj od 01.11.2011, nové ceny sú 1,20EUR-celé cestovné, 0,60EUR polovičné cestovné" ("deliteľné 20-centami", bolo 0.8/0.4€, malo byť 1.3/0.65€)...Čiže ako "medzi malými stanicami" (ktoré sú 1 km vzdialené od oboch veľkých), tak aj ostatné kombinácie (tiež združenie 19-21km na 19, keďže inak sa platí za každý km, teda bude len 1.2/0.6€, nebude 1.25/0.62€ a 1.3/0.65€-ako som to prednedávnom prepočítaval?), bude to porovnateľné s busmi. Radvaň je už +/-2 km, tam by malo platiť cestovné pre 17-18 km, vlak o málo drahší ?
K tomu zvýšeniu cestovného od 1.11.11 ("päťjednotkového" utorka ?): okrem relačnej zľavy bude platiť 15% zľava REGIONAL (v Os, Zr na trasy do 60 km) poskytovaná sprvu každému (píšu do 31.12.)+mala by byť zľava cez internet, pravidelní časové lístky. Môžem si kúpiť lístok v predpredaji 60 dní dopredu, kde mi bude platiť prakticky do konca roka na starú cenu (31.10.-31.12) ?
A po tomto uvedení cien (a lidl-akcii) by sa už mohlo popracovať na niečom systematicky zvýhodnenom na víkendy a podobne ? Nevyzerá to až také hrozné, ako sa o tom píše (mimo extrakrátkych vzdialeností)