Reply on: Bystrican. #44999:
samozrejme bez 8micky sry
, mohol byť vedený aj v rámci PAL 601463 denne o 19:00, ako to už raz bolo/, 8 hodinová medzera sa zmierni na 3-4 hodiny, dole je okamžitý prípoj na L 2 (za 2-3 min.), na L 5 sa čaká štvrťhodinu
, dalo sa to riešiť aj inak (napr. poslednými spojmi L 41)
(U Kucbela-Nad Tulskou-Nad Moskovskou). Link je zhodný s #44985 a #44972...
fragma
Ohľadne Pršianskej terasy sa týka bod 2
Bod 2)
Prerokovanie požiadavky o zachovanie linky MHD číslo 101 prednesenej občanmi Pršianskej terasy
Na zasadnutie komisie prišli občania Pršianskej terasy so žiadosťou o zachovanie linky MHD číslo 101.
K 1.7.2011 dochádza k zmenám cestovných poriadkov v meste Banská Bystrica a jednou zo zmien je zrušenie linky MHD číslo 101, ktorá v súčasnosti (pozn. do 30.6.11) premáva/la na linke Pršianska terasa – Viestova – Sásová.
Od 1.7.2011 bude doprava z Pršianskej terasy zabezpečená linkou MHD číslo 13 – Vozovňa/Pršianska terasa – Rooseveltova nem. a späť. a prímestskou autobusovou linkou 601463 Banská Bystrica – Horné Pršany. Na predmetnej linke v obvode MHD bude platiť tarifa MHD ?
Prítomní občania vyslovili nespokojnosť s počtom autobusových spojov a k zmenám
cestovných poriadkov, žiadajú rozšíriť počet spojov z Pršianskej terasy a taktiež vyslovili nespokojnosť s technickým stavom prístupovej komunikácie na sídlisko.
Svoju požiadavku na rozšírenie počtu spojov odovzdali zástupcovi dopravcu Mgr. Marekovi Modranskému.
K tomuto bodu diskutovali členovia komisie:
p. Smädo – informoval o pracovných rokovaniach za účelom ukončenia prístupovej komunikácie na Pršiansku terasu z Kremničky.
Ing.Mgr.Katreniak – upozornil na nepodpísané uznesenia MsZ, ktoré malo zabezpečiť, aby výstavba na Pršianskej terase bola realizovaná až po dobudovaní komunikácií a inžinierskych
sietí.
Uznesenie č. 10/2011
komisia MsZ pre dopravu, bezpečnosť, verejnoprospešné služby a verejný poriadok
a) berie na vedomie
predloženú požiadavku občanov z Pršianskej terasy
b) odporúča
pri zmenách cestovných poriadkov zosúladiť vedenie spojov na linke MHD číslo 13 a PAL 601463 ?
Uvidíme teda, ako to v septembri-októbri dopadne