A bežia stále na neprestupný tarif... Ak je podmienkou prechodu na prestupný tarif v Bp. prechod na elektronické označovače montované takým tempom ako dodnes, tak to odhadujem cca. na rok 2060... Ja mám Bp. ako dopravný fanda rád, ale aky by som mal chodiť denne do práce UV-čkom alebo nevykúreným Ik280, tak by som si asi veľmi rýchlo kúpil IGK...
skor mi tu chyba nieco ako ked si pozeras ba ze nielen co je nove ale aj projekty do buducna ale na to si asi mozem dat odpoved aj sam - zijeme v bb... ? alebo aj nie?
Budapešť je v tomto paradoxná, pretože beží na dvojitý systém - má aj klasické staré strojčkeky, ale do nových a GO vozidiel sú montované elektronické znehodnocovače. A napr. Székesfehérvár (práve som sa odtiaľ vrátil) už má len elektronické označovače.
Mimochodom, aka historia MHD? Tieto strojceky sa dodnes pouzivaju v Kosiciach, Pardubiciach, Hradci Kralove, Plzni, v celom Madarsku vratane Budapesti a v mnohych inych statoch Dokonca Presov na nich frcal este v auguste tohto roku
Za socializmu boli taketo strojceky vsade a vo vacsine miest sa pouzivala stvorkombinacia. Ked si spocitame cislo 9 nad 4-mi, dostaneme vysledok 126. Tolko kombinacii existovalo.
A mnoho ludi, vyuzivajuc fakt ze cena listka ostava roky rokuce nezmenena (1 Kcs) malo v malom notese 126 listkov s roznymi kombinaciami a takto jazdilo aj niekolko rokov
Jedna otazka z historie Mhd. Ked boli este v autobusoch strojceky na stikanie listkov, mala kazda linka pridelenu trojbinaciu? Podla coho vedel revizor ze ta dana trojkobinacia dierok na listku bola z danej linky?
Kami