Takže po Donovaloch, Králikoch sa mení aj Ski Čachovo. Tieto zmeny boli žiadúce, lebo skutočne nemalo zmysel tam premávať v "x" s vyťaženosťou 0-1 cestujúci.
Cez víkendy a prázdniny je to s vyťaženosťou presne naopak. Ak bude dobrá zima a sneh vydrží, nemám obavy o budúcnosť skibusov. Posledné nevydarené zimy sa podpísali pod zánik skibusu na Šachtičky, tak dúfam že podobná situácia sa už nebude opakovať.
Ja mám najaktuálnejšie asi aké existujú, ak máš záujem a BB-Schuhu Ťa dobre pozná, tak môžem cez neho poskytnúť, alebo cez niekoho iného z tu prítomných kmeňových. ?
Celá tá myšlienka vychádzala z ustanovenia § 20 ods. 5 zákona č. 514/2009 Z. z. o doprave na dráhach
"(5) Objednávateľ dopravných služieb musí vypracovať plán dopravnej obslužnosti tak, aby riešil efektívnosť a hospodárnosť zabezpečovania dopravnej obslužnosti, najmä racionálne usporiadanie dopravných služieb, odstránenie neúčelných paralelných trás a liniek a vytvorenie funkčnej nadväznosti verejnej autobusovej dopravy na železničnú verejnú osobnú dopravu. V súbežnej doprave má prednosť železničná doprava."
a aj keď je to trochu čudné, ako tento zákon môže ovplyvňovať autobusovú dopravu, tak jednoducho keď je samosprávny kraj súčasne objednávateľom tak železničnej, ako aj autobusovej dopravy a v oboch prípadoch je povinný spracovávať plán dopravnej oblužnosti, tak za normálnych okolností musí urobiť jednoducho prienik všetkých zákonomi uložených povinností a výsledný plán musí v stanovených prípadoch dávať prednosť železnici pred autobusmi. Lenže sme na Slovensku, špeciálne v ZVSK a tu zákon veľa neznamená.
Ja mám tie plány ešte z roku 2006, no zdá sa že projekt sa od vtedy nejako nezmenil.
Pokiaľ máš záujem o tento materiál, skús ísť na sídlo SSC (Skuteckého 32). Teraz najnovšie počas výstavby má Granvia na MsÚ nejaké vypísané informačné dni (tuším že je to prvú stredu v mesiaci, ale nie som si istý, radšej by som si to overil).
Nie on myslí to, že podľa nového zákonu nemôže ísť v rovnakom čase do toho istého miesta autobus ako vlak. V tom je to aby si nekradli cestujúcich a bude to pre obidvoch výhodné. Aby to nebolo ako v MHD, že 22 a 21 kradne cestujúcich 2 a 4.
Myslim ze je tam taka uzasna vec ze objednavatel dopravy musi uprednostnit vlak pred autobusom (also known as "ideme vyhanat ludi z VHD do aut").. Tak asi to mysli.
Čo tak zrušiť tie spoje. 2 busy = cca 1 vagón. A osobáku to trvá max o 4-7 min dlhšie, ako zrýchlenému spoju do ZV. Tak niet čo dodať. Len o trošku lepšie súpravy. Ozaj a nový zákon o dráhach. Len dúfam, že železnice ho využijú.
Re #39833 Mont: To, že Vás nepočkal os do Vrútok by pri zdržaní toho os vlaku mohlo znamenať zmeškanie prípoja na iný vlak vo Vrútkach. Na prípojné vlaky sa čaká do 10 min, pokiaľ nie je uvedené inak. Nako%lko by ste podľa GVD mali čakať 30 min, tak bolo priateľnejšie vedenie ZR vlaku ako OS vlaku v celom úseku Diviaky - Vrútky.
Re #39821 LUK: Ale zvykne, nie raz na mňa čakal Horehronec. Pardon, po novom Laier. To všetko je o meškaní. Ak mešká vlak veľa, tak sa nečaká. Ak málo, tak čaká.
Re #39818 BB-Schuhu: Železnice ďakujú za pochvalu. Čo sa týka zastavenia Ex 231 tak ten zastavuje v Turčianskych Tepliciach denne. Čo sa týka čakania, mali ste šťastie, že ste boli veľká skupina. Inak by asi Ex 231 nečakal, a museli by ste využiť služby Os vlaku 7307.
Ja som už dávnejšie premýšľal nad tým, či by kĺbaky nemohli jazdiť aj na zrýchlených spjoch BB-ZV. Dosť veľa spojov ide dvojených (dva busy v rovnaký čas), tak zrejme by sa uživil aj kĺb.
Inak je pravda, SAD LC má pekne porobené kĺby. Ako keby som videl Karosu C964 ?
Bubak
http://www.mestskadoprava.net/galeria/picture.php?/28195/category/644
Ale pokiaľ viem, tak Zvolen posiela svoje autobusy do Zlineru, nie? I tam vedia pekne robiť takéko vecičky.