Reply on: Agent007 #38339:
Samozrejme to nie je otazka jedneho dna, ze zavedies bus a hura hned ho mas plny. To trva rok, niekedy viac. Samozrejme, neocakavam ze v BB by to malo uspech kym sa RAZANTNE nezmeni cely system MHD v meste. ALE hovorit o tom ze oblast sa nema obsluhovat len preto ze "kazdy tam ma auto" je volovina. Vid. spominana L147 v BA.
si ma rozosmial dobre
BB-Schuhu
Nie je to aktuálne dnes, ale hovoril som o výhľade na 5 rokov.
Bystrican: Čo sa týka Belvederu, možno som sa zle vyjadril, mal som predovšetkým na mysli oblasť kde je hospic, atď., presnejšie povedané priestor medzi ESC a Belvederom. Uvedomme si, že celý priestor sa bude postupne urbanizovať (stavebné práce sa majú rozbehnúť už budúci rok, podľa info z minulého týždňa). Je vysoko pravdepodobné, že o 5 rokov budú naplnené požiadavky na rozšírenie MHD. Ono tá nika čo je tam postavená od roku 2008, je tam asi preto, že sa plánuje (výhľadovo) s rozšírením MHD. Keď sa ideme zaoberať tým čo bude do roku 2014, tak sa nedá všímať iba to čo je dnes.
Agent007. Hej, niekto má aj 4 autá v garáži. Prečo sa na vec dívame iba stále z jedného aspektu. Pozrime sa na to napr. z demografického hľadiska. V tých domoch žijú mladé rodiny (s deťmi), ktoré o pár rokov začnú chodiť do školy. Dieťa nemôže byť držiteľom VP. Dobre, určite budú takí rodičia, ktorí budú voziť deti do školy autom. Ale vždy a všetci? To jednoducho nejde... Samozrejme, argumentov by sa našlo isto viacej. Je jasné, že teraz by to bolo možno ešte zbytočné. Ale vnímajme veci komplexne, v súvislostiach a dlhodobom hľadisku.