Flying, v tých tvojich príspevkoch som si vybral, na čo budem výnimočne reagovať:
- hovoríš, že "kyvadlo" si vyberá najlepšie linky a SAD ZV necháva tie najhoršie v rámci MHD: veď SAD ZV má zmluvu o výkone vo verejnom záujme, takže pokiaľ chce mesto linku prevážajúcuc vzduch /L33/, SAD ZV ju vykoná a má ju zaplatenú ak je straovaá. Takže tento tvoj argument akosi stráca podstatu. POdstatou je, že v špičke zo Sásovej treba 10min, a to hádam aj všetko kĺb. Dnes ráno nízkopodlažák natrepaný full. Takže ak SAD ZV má najlepšiu linku /21/22/, už dávno sa mohol spamätať a jazdiť tam 10min intervalom, nie ako teraz. Nemyslíš?
- nedostatky má aj DPMBB, a to ma štve najmä pri označení vozidla. V danom prípade je zrejmé, že to je vina vodiča - flákača, lebo každý trolejbus má vybavenie na riadne označenie v zmysle zákona /čo o vašich vozoch povedať nemožno/, naviac 15Tr majú tabuľku aj v zdanom článku, kdežto kĺb SAD ZV ani jeden... Takže pokiaľ pôjdeme cestou počítania, v DPMBB sa takáto chyba vidí asi len na takmto spoji ako si spomínal /inú som zatiaľ nevidel/, takže by sa s tým mal spraviť konečne poriadok. Ale SAD ZV by aj pri najlepšiej vôli vodiča niektoré vozy neoznačil ako treba. A toto je myslím neporovnateľné.
Resumé: otázka na DPM - dôjde k náprave? Otázka na teba - dôjde u vás k náprave?
neviem čo presne tým myslíš, ale ja som si všimol dvoj-X označenie na Poľnej rázcestie. Stále je tam však deviatka.. mám to na stránke... peterpancik.webgarden.cz/galeria/mhd-bb-3.html ostatné si nevšímajte ?
Mna napadla nasledovna alternativa preco tam x6 je: kedze mesto dalo 7.2 na schvalenie nove cp dopravcom tak podla mojho nazoru 26 uz nebude jazdit cez tulsku a tak prichadza x6...
to ozaj si myslis ze by ZV nakupil TEDOM? Tak na to rychlo zabudni to by bola doslova pohroma. Kazdy voz vhodit do ZV tankovat denne, este k tomu starym systemom plnenia LPG kde plnenie 1 voza trva niekolko hodin. Rychlo sa spamataj a vrat sa na zem.
áno. Môj známy sa o to postaral troškou právnej argumentácie na meste...to vieš, žaloba pre nečinnosť dobré svetlo nevrhá...naviac, po 2 rokoch!!!
Pokiaľ by sme porovnávali neporovnateľné, tak hádam do 2 ďalších rokov by sa mestu hádam podarilo vyriešiť celkovo vec "MHD". Jeden nikdy nevie (preto máme aj vceprimátora ? ).
Vravím, že tak by som postupoval ja. Je jasné, že SAD ZV ho nemá dôvod žalovať, lebo u veľa ľudí nemá dobré meno, takže nie je čo poškodzovať To je môj názor.
Flying nereaguj, aj tak o to nestojím. Blbosti si radšej prečítam v Novom čase.
Je to neuveriteľné, ale po viac ako dvoch rokoch to SAD ZV dokázal... Veru, bola to pre nich výzva, ktorá sa im predsa len podarila. Stálo ich to kopu času, peňazí a úsilia, ale nakoniec to zvládli. Perlička je tá, že okrem všetkých liniek, ktoré tam naozaj zastavujú vrátane "X", je tam aj X6. ?
Už dávno som sa tak dobre nezasmiala vraj poškodzovanie dobrého mena spoločnosti ? ? ? to si ktorú spoločnosť myslel ??? Predpokladám , že tú čo je spriatelená s domom dobrej vôle na námestí ?
Nad NČ sa pozastavovať netreba, pretože úroveň obsahu jeho článkov možno porovnávať s obsahom použitého záchodového papiera. Také somariny fakt môžu uverejniť len v NČ... Prípadne v RTV. ?
"Na piatich linkách v meste takmer zbytočne premáva niekoľko trolejbusov." - to su dobry idioti.. na piatich linkach v meste zbytocne premava niekolko AUTOBUSOV!
BANSKÁ BYSTRICA - Poloprázdne trolejbusy a preplnené autobusy! Z cenovej "vojny" v mestskej hromadnej doprave (MHD) zatiaľ ťažia Banskobystričania - u zvolenského prepravcu totiž majú najnižšie cestovné v republike. Trolejbusmi patriacimi mestskému podniku však takmer nik necestuje. Kto zaplatí ich stratu?
Najnižšie päťkorunové cestovné zaviedol pre Banskobystričanov na piatich linkách zvolenský prepravca SAD približne pred mesiacom. Ľudia kvôli tomu prestali cestovať trolebusmi - je to totiž o deväť korún drahšie ako autobusmi. Ekologické vozidlá tak po meste premávajú poloprázdne! "Zatiaľ nevieme, aká
strata nám týmto vznikla, je to iba mesiac," vyhovára sa Juraj Jendrišák z DPMBB, ktorý trolejbusy prevádzkuje. "My sme zaznamenali mierny nárast cestujúcich, ľuďom sa nízke cestovné páči. Ide na náklady našej spoločnosti," opatrne vraví Marek Modranský zo SAD Zvolen, ktorá prevádzkuje autobusy. Na piatich linkách v meste takmer zbytočne premáva niekoľko trolejbusov. "Prípadnú stratu, ktorá vznikne mestskému dopravnému podniku, uhradí mesto," hovorí Miroslav Snopko z DPMBB. Nikto z kompetentných nechcel uviesť, do akej výšky je krytie strát v zmluve stanovené. Bystričania teda cestujú lacno, napokon za to však aj tak zaplatia na daniach.
Taký tradičný "novočasovský" článok - kopec výkričníkov, domnienok a vlastne nič nehovoriaci. Osobne kvitujem zastupcom DPMBB to, že dohromady nič redaktorovi nepovedali, pretože ako poznáme Nový Čas, dokáže prekrútiť aj neprekrútiteľné veci ? Dúfam, že v prípade Nového Času budú mlčať aj naďalej.
Re #28786 Cruise221: Ty máš 5 rokov? Kde v tomto článku vidíš nejakú zmienku o tom, že by sa mali rušiť trolejbusy?!? Skús najskôr článok prečítať, potom sa zamysli a až potom píš na fórum.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
kvorka
- hovoríš, že "kyvadlo" si vyberá najlepšie linky a SAD ZV necháva tie najhoršie v rámci MHD: veď SAD ZV má zmluvu o výkone vo verejnom záujme, takže pokiaľ chce mesto linku prevážajúcuc vzduch /L33/, SAD ZV ju vykoná a má ju zaplatenú ak je straovaá. Takže tento tvoj argument akosi stráca podstatu. POdstatou je, že v špičke zo Sásovej treba 10min, a to hádam aj všetko kĺb. Dnes ráno nízkopodlažák natrepaný full. Takže ak SAD ZV má najlepšiu linku /21/22/, už dávno sa mohol spamätať a jazdiť tam 10min intervalom, nie ako teraz. Nemyslíš?
- nedostatky má aj DPMBB, a to ma štve najmä pri označení vozidla. V danom prípade je zrejmé, že to je vina vodiča - flákača, lebo každý trolejbus má vybavenie na riadne označenie v zmysle zákona /čo o vašich vozoch povedať nemožno/, naviac 15Tr majú tabuľku aj v zdanom článku, kdežto kĺb SAD ZV ani jeden... Takže pokiaľ pôjdeme cestou počítania, v DPMBB sa takáto chyba vidí asi len na takmto spoji ako si spomínal /inú som zatiaľ nevidel/, takže by sa s tým mal spraviť konečne poriadok. Ale SAD ZV by aj pri najlepšiej vôli vodiča niektoré vozy neoznačil ako treba. A toto je myslím neporovnateľné.
Resumé: otázka na DPM - dôjde k náprave? Otázka na teba - dôjde u vás k náprave?
Toľko som chcel na dnešné ráno.