Reply on: LUK #18028:
No som si aj myslel, že mi toto napíšeš... ? Ale teraz vážne. To, že v čase hlavnej rannej prepravnej špičky premáva L34 zo zastávky Podlavice, Gaštanová len s odchodmi 7:00, 7:30, 8:15 a dopravca to nejak nerieši už je druhá vec. No moja otázka smerovala k výrazu "nové spoje prímestských liniek zo smeru od Riečky" v odpovedi p. Snopka. Vzhľadom k tomu, že sem bola tohto roku zaradená aj regionálna doprava, tak by to mohlo byť vcelku "k veci". Takže ktokoľvek má nejaké info, tak sem s ním ? (lebo odpoveď od p.Snopka sa dozviem tak najskôr za 2 týždne... ? ).
PIT
Vieš, z hľadiska riešenia MHD v okolí ESC, je ten projekt veľmi slabý až tragický. ESC nebude mať vôbec zastávku pre hlavný ťah MHD, takže nejaká síce blízka zastávka pre L24 a 34 to nezachráni...(a nebude zase tá zastávka ďaleko od Dolnej?! či si tam strčíme potom dve?!). Ale čo by sme chceli, keď ten minikruhák pri HVB už dvakrát prerábali (a ktovie, či naposledy). Navyše už sa bude zase prerábať výjazd a zastávkový pruh na Nám. S. H. Vajanského. Už je tam urobený základ pre premiestnenie stĺpa verejného osvetlenia a namaľované na tom novovydláždenom chodníku značky, o koľko sa to bude rozširovať a teda následne i predlžovať uvedená zastávka... To sú tí "geniálni" machri projektanti!!!
Ďalšia novinka je, že napr. na zastávke Partizánska cesta pribudla na "označníku" ďalšia tabuľka pre nalepovanie CP (vyzerá rovnako ako tabuľky používané na jednostĺpových "označníkoch" ZVHD). Slúžiť by mali momentálne pravdepodobne pre potreby Citybusov, avšak jej umiestnenie je hrozne neestetické i nefunkčné - je na pravom stĺpiku nad pôvodnou tabuľou...