Reply on: Petik #1515:
niekedy je to dost tazke, vsak normalny vyrobca autobusov nebol. Ako aj dnes, robili sa nadstavby na podvozkoch z nakladnych aut
Podla mojich informacii, na Slovensku nebol vyrobca nadstavieb. Ale ak pozries katalogy vsetkych ceskych vyrobcov (mozes zacat u Sodomku) ...#1520 : ak to nemam v hlave pomylene, bol to voz BC 1268. Na nom jazdil aj pan D.

Petik
A mam tu Sprievodcu Banskou Bystricou, nie je tam napisany rok ale tipujem tak 1934-35. Pise sa tam o autobusovom spojeni Banska Bystrica - Ruzomberok.