Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: JJ #14061:

Hehe, až na to že tá experimentálna termonukleárna elektráreň bude slúžiť iba na overenie technológie. ? Jaj "naštartovanie" spotrebuje rovanko veľa energie ako sama vyprodukuje, prípadne ešte viac. ?
Praktické využitie termonukleárnej fúzie očakávam najskôr o 50 rokov, vtedy možno bude prvá komerčná elektráreň s touto technológiou.
Prepacte mi mierny OT, ale ak chcete podporit dobru vec, tak si precitajte

http://www.inet.sk/clanok/3118/vyzva-spolocnosti-slovak-telecom-znizte-ceny-rychleho-internetu

A ak s tym suhlasite, tak to podpiste. Vopred Vam dakujem.

S pozdravom

Michal Slancik
sefredaktor Inet.sk
Reply on: mimi #14077:
však píšem, že na L1 jazdí nízkopodlažák BB-868BA.
PIT ja som zase prekvapený z toho ako sa rozhodli Sad Zv nasadzovať mestské autobusy na linky. Napríklad na takú L 80 by som automaticky čakal nizkopodlažný City bus. Namiesto toho tam dali B 952 síce s plošinou pre vozičkárov, ale aj tak to v pripade nástupu hendikepovaného spomalí proces nastupovania.
ZVHD: dnes spoj L6/704 odchádzal z Úsvitu do mesta s meškaním skoro 10 min.; spoj L24/713 na zastávku Fortnička nedošiel ani do 7:35 (odchod podľa CP o 7:21), teda meškanie bolo určite ešte väčšie ako 14 min. Pozn. povrch vozoviek je mokrý vpodstate bez snehu (pre tých, čo by to obhajovali predchádzajúcim snežením).
Napriek splneniu magickej podmienky "35 autobusov" sa okrem ich zaradenia do prevádzky NIČ nezmenilo a doprava je naďalej vykonávaná vysoko nekvalitne a v rozpore so zákonom (a horšie ako minulý rok) aj po 38 dňoch prevádzky. Napr. veľa z mestských autobusov nie sú dostatočne označované (elektroniké tabule nie sú v prevádzke), ale je aj taký prpad, že vozidlo BB-868BA na L1 je označené fungujúcimi elektronickými tabuľami, ale na bočnej s meniacim sa textom dôležitých nácestných zastávok sú zobrazované zastávky z inej linky - pravdepodobne L3 - takže namiesto trasy žel. st. - nemocnica sa tam objavujú zastávky Podháj, Sládkovičova, Poľná, Kyjevské nám., THK.

Súčasne by som chcel pozdraviť toho, čo dostal ten neskonale "výborný" nápad vyfrézovať ľad z ciest, na ktorých sa vytvorili koľaje častokrát až v 20 cm vrstve ľadu v dôsledku nedostatočného pluhovania napadnutého snehu. Frézovaním došlo na množstve úsekov ciest k narušeniu a poškodeniu vrchnej časti vozovky, čoho následkom bude jej horšia odolnosť a výrazne nižšia životnosť, nakoľko sa v poškodených miestach - prasklinách - bude ľahšie udržiavať voda, ktorá sa bude v mrazoch rozpínach a likvidovať vozovku. Som zvedavý, kto bude za toto rozhodnutie zobraný na zodpovednosť a uhradí takto vzniknuté škody na už i bez toho úbohej cestnej infraštruktúre. Namiesto toho, aby bolo zabezpečené pluhoanie ciest, keď je sneh kašovitý, mesiac sa čaká, kým sa ujazdí a zmrzne na ľad a potom sa to frézuje - je to choré.
Reply on: bugi1 #14045:

tiez som ich videl na foncorde, robili nieco s vypinacom napajania co je na stlpoch
myslím, že by to tu mohlo ostať ako pripomienka kam sú niektorí ochotní zájsť, keď presadzujú názory BEZ ARGUMENTOV. Ja som za to, aby sme si podiskutovali všetci, aj s inými názormi, ale:

1) bez útočenia a osobného osočovania
2) nevidieť len seba a snažiť sa prijať RELEVANTNÉ argumenty diskutujúcich
3) neznižovať vážnosť jeden druhého
4) a možno si aj priznať chybu

Ja nevravím, že t-bus je najúžasnejšia vec pod Slnkom, ale v rámci možnosí BB a toho, čo tu chceme mať (cestovný ruch, zdravé prostredie,..) a vrámci ostatných faktorov je to si najlepšie riešenie pre súčasnú dobu.
panstvo uz by stacilo toho vzajomneho osocovania a hladania co by bolo keby bolo ak by bolo.... existuje niekolko zdrojov energie , aj ich mozna kombinacia pre pohon samochodov osobovych, T bus , A bus. takze ako moja dcera hovori: skludnite hormony a vasne a zacnite opat konstruktivne pisat . na hadanie su krcmy a fotbal/ hokej stadiony 🙂
Reply on: JJ #14061:
Ďakujem. Ale je to pravda o tej elektrárni a výroba bude dosť lacná.
Reply on: bobor #14059:
ak nedokážeš komplexne reagovať na problematiku a pritom tu útočíš, tak sa potom nemáme o čom rozprávať. teba čosi nezaujalo. to je síce fajn, ale je to mimoriadne dôležité
Reply on: bobor #14060:
Tak daj link na to, aby som si mohol o tom viac prečítať. A dúfam že je to v ekonomických možnostiach SAD ZV nakúpiť takéto vozidlá.
Reply on: bobor #14049:

"No neviem koho pohlad je tu maximálne krátkozraký...
Si myslíš že keď bude ako jediná alternatíva elektrika tak že to bude extra lacné a že sa tu budeme voziť za 1,50 Sk ??? "

ešte zopár detailov:
1) nikto tu nehovorí o tom, že jediným zdrojom má byť lektrická energia

2) elektrická energia sa v súčasnosti javí ako jediný zatiaľ nevyčerpateľný zdroj energie (obnoviteľné zdroje - vodné, veterné, slnečné, jadrové, vo FRA stavba 1. termonukleárnej elektrárne na svete s obrovským výkonom a iné elektrárne) - čo do značnej miery znižuje jej cenu

jediné, čo zvyšuje jej cenu je fakt, že pomaly všetci zisťujú, že s ropou sa nedá žiť na večné časy a prechádzajú k elektrine ako zdroju energie, pričom nie sú v súčasnosti dobudované dostatočné kapacity na pokrytie týchto novovzniknutých požiadaviek.

ale ako spomínal expresbb, to je problém, ktorý sa dá riešiť aj na lokálnej úrovni - teda aj v samotnej BB
Reply on: JJ #14058:
Bohužiaľ moj nápad to nieje
Reply on: JJ #14056:
Ja som použíl tvoje slová, takže agresívny si potom ty.
Je mojou slobodnou volou reagovať na druhú časť príspevku, prvá ma ani tak nezaujala, a moja reakcia by bola "bla bla bla bla bla bla " -> tým myslím že by to boli z mojej strany žvásty...
Reply on: bobor #14055:
moje odporúčanie: Úrad priemyselného vlastníctva, resp. patentový úrad
Reply on: bobor #14055:
Autobusy na vodu? To akože bude voda nahrádzať naftu a plyn alebo ako? Lebo tomu trochu nechápem, tak mi to prosím ozrejmi. Budem ti veľmi vďačný.
Reply on: bobor #14049:
nebuď agresívny! čo som ja s tebou ovce pásol?

prečo reaguješ len na druhú časť môjho príspevku. Reaguj aj na prvú keď si taký svetaskúsený!

+ odpoveď #14051 Re:
Reply on: expresbb #14054:
autobusy na vodu ?
Reply on: bobor #14053:
Môžem poprosiť vysvetliť?
Reply on: expresbb #14051:
áno, viem načo myslíš už som to tu pár krát po tebe čítal...
Ale zase to tu nemusíš ospevovať akoby to bolo niečo úžasné a najlepšie a najlacnejšie atď.
Moja alternatíva je voda ? ?

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.