Reply on: Kami #13314:
Ak ma pamäť neklame tak Polóny spomínal, že by mali byť linky označené celým číslom. Ak je to tak, prečo potom existujú dva druhy cestovných poriadkov. Veď povedal, že sa chcú odlíšiť a nebudú používať rovnaké čísla. #13318 PIT: Ja mu neverím a neveril som mu ani slovo. Len mi bolo ľúto že trepal také somariny. Nakoľko som študentom 4. ročníka dopravnej priemyslovky (vo Zvolene) a moje odborné zameranie je elektrotechnika v doprave a spojoch (zameranie elektrická trakcia) tak viem o trolejbusoch svoje. A minulý rok sme mali predmet MESTSKÉ TRAKČNÉ VOZIDLÁ, takže tak. O MHD viem svoje. Aj o tom ako by mala vyzerať MHD a aké by malo byť zloženie vozového parku. Kde by mali byť trolejbusy a kde autobusy.

PIT
SAD Zvolen mala označiť linky tak, ako ich predtým označovala BBDS, pretože napriek nezmyslom, čo narozprával na AZTV, je dopravca povinný používať označenie určené v dopravnej licencii (ktoré bolo od 1 do 99). To, čo spomínal, že linka má byť označená spôsobom 601101, platí všeobecne, ale pre mestskú dopravu vyhláška MDPaT určuje odlišnosť a to "V mestskej autobusovej doprave číslo autobusovej linky vyjadruje jej poradové číslo v obci, a ak je v obci aj dráhová doprava, odlíšenie od čísel dráhových liniek.". Takže je to úplne jasné. Len jemu nie... Ale keďže to označenie už menia, tak to možno pochopil...