Reply on: 0903McLaren #8840:
1. Kolko je asi cestujucich, co cestuju zo Zavodia na Vlcince (este k tomu po 21 hodine) v porovnani s tymi, co cestuju do centra? A o to tu ide.2. Fajn, takze skratime cakanie tym par ludom, ktori idu az na Vlcince a rozbijeme interval ostatnym, co cestuju do centra...
3. Neviem, co myslis tou "jedinou dobrou linkou 1". Ved ked jadzila, tak len kopirovala v istom useku trasu L 4 a vo zvysnom do depa jazdila skoro prazdna. Taka ohromna mi urcite nepripadala.
Jakub
A to sa tyka aj ostatnych kategorii cestujucich. DPMZ moze namietat, ze po zruseni "mesacnikov" cestujuci mozu platit viac, ale aj menej. Lenze teraz ti cestujuci radsej cestuju menej ako by mohli, pretoze stale musia mysliet na nejake oznacovanie, na pocitanie a pamatanie si jazd. na pocitanie pri prestupoch... Mozno keby zaplatili o 100 korun viac, ale absolutne bez dalsich povinnosti a obmedzeni, tak by tych 100 Sk dali radi (teraz prosim nebrat tych 100 Sk ako smeren cislo, to som len tak nadhodil, bavime sa teraz o sociologickom aspekte a nie ekonomickom, o tom sa rad necham poucit od inych).
Juraj, hoci sa vam v DPMZ moze zdat byt sucasny tarifny system pochopitelny pre kazdeho (asi ta napadne "ved ktory blbec by tomu uz nedokazal pochopit), ver mi, ze uplne obycajny "cestujuci - milion" je haklivy na akekolvek obmedzenia, povinnosti, restrikcie, mozne sankcie... A v sucasnej dobe, ked individualna forma dopravy (pesi, autom, na bicykli) nie je taka nedostupna, je ta hranica tolerancie o dost nizsie ako kedysi.
A este jedna vec ma napadla, prosim zase zo sociologickeho hladiska a nie ekonomickeho - predstavte si, co by sa stalo v Prahe, keby tam zrusili litacky a zaviedli povinnost oznacovat si jazdu pri kazdom nastupe, prestupe, pocitat si jazdy... Myslim, ze prave v Prahe je vysoky podiel cestujucich, ktori by v pohode mohli ist autom, ale kedze si mozu kupit raz za rok neobmedzeny listok a tym ich starosti koncia, je to pre nich este prijatelne. Ano, samozrejme je to ina situacia ohladom dotacii a pod., ale snazil som sa urboti aspon taky "nastin" toho myslenia.