Reply on: Papyr #228:
Ja mám CD číslované sadami čísel. CD-R sú 1001 a vyššie, CD-RW sú 2001 a vyššie. Odkedy mám DVD napaľovačku, plynule pokračujem v číslovaní DVD+/-R (od 1025 a vyššie) a DVD-RW/RAM (od 2011 a vyššie). A číslujem zásadne zaradom a bez obsadzovania po zrušených médiách. Mám aj jedno MD, to dostalo preventívne č. 4000. A kazety, to je na dlhú históriu, samé prečíslovania... ?
ak sa jedno strati, alebo poskodi, tak najblizsie novo vypalovane nedostane normalne cislo, ake ma nasledovat po zatial najvyssom vypalenom CD, ale to cislo, ktore vzniklo zrusenim poskodeneho CD
Vladimír
Ten spôsob číslovania je dosť jednoduchý a v danom čase, kedy sa zaužíval svoj účel plnil. Pretože autobus bol jednoznačne a oficiálne určený ŠPZ-tkou a "bočné číslo" bolo len pre vnútorné potreby podniku, prípadne pre cestujúcu verejnosť. A tá predsa nikdy zákonitosti obsadzovania čísel nekúmala a zamestnancom dnešnej SAD to bolo tiež jedno. Inak SAD Žilina svoj spôsob číslovania naďalej uplatňuje. Prevádzkuje totiž MHD v mestách Martin - Vrútky, kde stále platia tie isté zásady označovania vozidla bočným číslom.