Reply on: Vladimír #16206:
Vidíš, keby si si konečne prečítal a nedaj bože aj zverejnil môj (už pred viac ako dvoma mesiacmi vypracovaný) text o tarife, tak by si sa o tejto blbosti s 24 hodinovým (a aj inými) lístkom vedel. ? Ale zaujala ma jedna vec z toho, čo si napísal. A to, že pani za okienkom ti tvrdila, že drobné by si museli meniť v banke za čo sa platia poplatky. A čo potom DPMŽ robí s tými mincami z automatov, nosí ich do Kovošrotu? ?
Vladimír
1. Za celú polhodinu neodišlo z Hálkovej na Hájik ani jedno vozidlo. Žiaden náhradný spoj. Robil som dispečera, z praxe teda viem pochopiť, že občas je situácia "na kočku" a jednoducho záložák behal niekde inde, kde bol tiež potrebný. Ale pokiaľ DPMŽ nemá svoje trolejbusy vybavené pomocným pohonom, asi by stálo za úvahu počet záložných vozidiel prehodnotiť.
2. V situácii, ktorá je pre všetkých účastníkov prepravného procesu nepríjemná, sa dali dobre pozorovať rozdiely v prístupe jednotlivých vodičov. Videli sme vodiča, ktorý ihneď po zastavení vyšiel z kabínky a chvíľu vysvetľoval cestujúcim čo a ako, a aj potom priebežne podával informácie. Videli sme aj vodiča, ktorý neurobil jednoducho nič - cestujúci pokojne sedeli v trolejbuse a až keď im po piatich minútach státia na jednom mieste došlo, že asi nejde o dopravnú zápchu, sami zisťovali u vodiča, prečo stojí a k svojmu údivu sa dozvedeli, že nie je prúd.
Videl som cestujúcich nervóznych, nadávajúcich, do sedačky kopajúcich... Ktovie, aké by boli reakcie, keby sa ihneď bez zbytočných okolkov dozvedeli, na čom sú, aká je prognóza, prípadne nejaké slovká ospravedlnenia alebo uistenia, že na odstránení poruchy sa pracuje. Pokiaľ DPMŽ robí s vodičmi porady a posiela ich na školenia, možno by toto bol jeden tip na debatu.