Pravidelne chodím okolo mosta cez Váh na ceste do Terchovej a tiež si myslím, že klbáky na L25 a L35 jazdia dosť prázdne. Len výnimočne je v klbáku toľko cestujúcich, že by sa pohodlne neodviezli v sóle.
a) Podľa môjho názoru po preštudovaní návrhu DPMŽ predpokladám, že sólo vozy pôjdú na L1, L5 a L6-spoje po Carrefour. L6-spoje na Vlčince 1x za hodinu budú asi riešené prejazdom kĺbových vozov z L7. V rannej špičke mi to potom vychádza, že niektoré spoje budú kĺbové a niektoré sólo, čiže aby prázdne sólo vozy nejazdili naplano ku Carrefouru, budú potiahnuté na Vlčince Ale je to len môj úsudok, realita môže byť iná. b) máš pravdu. Do KIE ide súčasne max. 5 kĺbových autobusov, po 18. hod. ich ide prázdnych dokonca ešte viac, ale keď si ich KIA objednáva, asi musia byť vypravené. Možno aj z toho dôvodu, že tu jazdí aj veľa (minule som napočítal vyše 20) autobusov rôznych iných spoločností, ktoré zamestnancov rozvážajú priamo do okolitých miest.
ad 227: vozidlo ma skutocne naplanovanu GO spolu s 205 a /bohuzial/ 228.. bol z neho vymontovany pomocny motor za ucelom nahradenia v 207ke.. lenze nedostatok klbakov sposobil ze bolo nutne MG z 207 opravit a vratit do 227..
****1. zlinksy klbak vyjde do ulic 1.9... momentalne si nad nim lamu hlavu elektrikari... vo voze je viac neoznacenych vodicov nez si dokazete predstavit.. rozne snimace etc... co doplnili v Zline... bude zazrak ak ten voz urobi kolecko na linke bez poruchy... vozy su vo velmi zlom technickom stave... doterajsie naklady na ich ake-take spojazdnenie nie su nizke.. okrem nutneho zosilnenia druhych izolacii cez (o)upravy elektrovyzbroje.. etc..
uz teraz lutujem vodicov, ktori dostanu tieto vozy... viac casu si "uziju" za Tatrou ako na linke...
o vyhodnosti nakupu tychto vozov nech si kazdy urobi predstavu sam..
a) Zníži sa výprava kĺbových trolejbusov? Na ktoré linky potom pôjdu sóla - L1 a L5 určite a žeby aj L6? Potom nechcem vidieť čo sa bude diať ráno a v sedle. Myslel som si, že zníženie počtu spojov z Hájika sa bude kompenzovať nasadzovaním kĺbových vozidiel aspoň v rannej špičke, kedy nemusia jazdiť ku Carrefouru.
b) Máme 11 kĺbových autobusov. Začiatkom leta som sa bol pozrieť na príchod vozidiel z KIE a MOBISU okolo 16:30 - na L35 prišli Karosy č. 113 a 114 a na L25 to boli 115, 109 a 116 - v 114 a 116 sa dal krájať vzduch. Citelisy boli v tej dobe ešte na L2 a vo vozovni ostali 4 klbáky, takže v najhoršom prípade by DPMŽ bol schopný nasadiť na TB-linky aj autobusy, ak berieme do úvahy, že najstaršie B741-ky nezačnú naraz odchádzať a počet zamestnancov závodov, ktorých vozia L25 a 35 nebude prudko rásť. Potom dúfajme, že DPMŽ začne s obnovou vozového parku novými trolejbusmi. ?
a/ Staré vozidlá Žilina nakupovala (resp. boli pridelené) v minulosti viackrát, viem doložiť X prípadov. Vždy riešili na 1-2 roky akútnu potrebu v prípade nedostatku vozidiel - keď sa čakalo na nové vozy, príp. keď sa viac vozov generálkovalo. Odjazdili, koľko vydržali, až kým sa úplne nerozsypali. To však nie je prípad ex-zlínskych trolejbusov - nezamená to, že sa má do takýchto starých vozidiel investovať veľa peňazí a myslím, že je zbytočné snažiť sa postaviť ich na úroveň našich vozov a udržiavať ich chod aj vtedy, keď ich nebude treba. Od októbra sa má denná výprava kĺbových trolejbusov znížiť z 26 na 22, 6 bude v depe. Či budú zlínske vraky tak veľmi potrebné v premávke aj vtedy, netuším. *** b/ Linka 2 to dnes bez kĺbových autobusov vydrží, a snáď to vydrží aj od októbra, keď sa zredukuje počet spojov z Vlčiniec do centra. Ale spoje do KIE, kam kĺbové vozy z L2 prebiehajú, to asi nevydržia. A neviem si predstaviť, ako by kĺbový autobus nasadený na trolejbusovej linke stíhal ešte aj prejazdy na L25, 35.
Skúsim sa opýtať Juraja, ak niekto z Vás vie odpoveď , skúste mi, prosím, odpovedať....
DPMŽ kúpil zo Zlína staré TB, to vieme všetci... Ak ich chce niekto nejako za každú cenu spojazdniť, koľko odhadujete vynaložených prostriedkov na túto komplexnú opravu?
Je ekonomicky únosné vraziť peniaze do pojazdného šrotu na jeden rok?
Ak nie, potom sa pýtam, ako DPMŽ ( mesto? ) vyvodí zodpovednosť nad človekom, ktorý rozhodol o dobrovoľnej kúpe čistej straty... Ak je situácia skutočne kritická - čo je - načo ideme zavádzať novú koncepciu a vyhadzovať peniaze na informovanosť, nové tabule a ja neviem čo ešte, keď nebude mať DPMŽ na čom voziť ľudí? Nie je rozumnejšie najskôr spočítať , na čo máme a potom riešiť linkovanie - ktoré zarába? Ak je málo kĺbových TB, prečo tie nízkopodlažné kĺbové busy nie sú nasadené na TB linku a pravidelne nejazdia? Podľa mňa je to ekonomicky určite výhodnejšie, ako vraziť peniaze do stojacich šrotov. L2 to bez tých 2 autobusov vydrží.... Pojazdný dobrý autobus na TB linke je podľa mňa určite menšie zlo a väčší komfort, ako šrot pod napätím na kolesách s nálepkou - som čistá strata.
Pán riaditeľ, ak toto čítate, nie je hanbou priznať chybu - tie robí každý... Hanbou je presviedčať všetkých , že to bol nevyhnutný krok na udržanie obslužnosti liniek....
Michal prepac ale tvoje tvrdenie sa nezhoduje s realitou....Mal byt pouzívany na nahradne diely a potom by isiel na GO s tym ze sa vsetko co na nom chyba doplni. No ale ja nie som slepy, je to uplne inak...227 je v uliciach Ziliny a jazdi...takze tvoja verzia nie je realnym obrazom skutocnosti. Nedostatok TB riesi aj vratenie 227 do premavky, zrazu, ked nema co jazdit a prvo spomenuta myslienka, cize tvoja verzia nie je.
nikto nič nevyradil... niečo sa na ňom pokazilo a kým ho opravili, tak z neho použili ešte ďalšie súčasti na opravy menej závažnej poruchy iného vozu... to sa bežne robí... iba sa to nemedializuje... ?
Tak a dosnivaj...Zacni konecne uvazovat co je podstata DP v meste. Dlhsie citaj toto forum a skus si prezriet aj par prispevkov spätne. Isto pochopis ze tvoja koncepcia je absolutne nerealna a nevhodna.
ja som pocul,ze dpmz uz vyraba nalepky,ktore nalepi na kazde dvere s textom:v zhladom zlemu technickemu stavu,n a s t u p len na vlastnu zodpovednost ?
Mas pravdu, su taki byvali zapaleni diskutujuci, ktori sa stratili alebo dostali sklerozu, nejako si nechcu obhajovat svoje povodne tvrdenia. Ina skupina zapalenych diskutujucich zas bezhlavo prebera nazory jedneho vseobecne znameho Vsevedka - aktivistu zdruzenia za krajsiu Zilinu o dopravnom kolapse po dostavani, ktory sa ani jeden krat nezucastnil rokovani dopravnych uprav krizovatiek, semaforov, MHD, dokonca sa ani len neunuval ani raz zatelefonovat do DPMZ, aby zistil nazor dopravakov. Namiesto toho ho boli a su plne media, ako bude trpiet MHD a ostatna doprava. A niektori ho bezhlavo zeru a zeru...
Mohli ju urobit smerom k Slovakiii, dokonca v projektoch tam bola docasna zastavka naprojektovana. Len asi Slovakia robi tejto stavbe problemy, asi to tam nepovolili.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
simkoslav