Podľa originálneho článku v nemčine bude na tento účel samostatné vedenie. Ten článok na českom Busportáli zjavne písal niekto, kto nevie po nemecky. ?
113 som naposledy videl jazdiť zhruba pred rokom. 114 by mala byť v depe ako záloha, no (najmä teraz cez prázdniny) s obľubou posielajú nahrádzať aj linky ako 4 či 14 vozidlom #99. KIA denne potrebuje 3-4 klbáky (menej ako kedysi). Istú dobu (možno to ešte platí) premávali skoro ráno a neskoro večer aj na sídliská. Čo sa týka výluk, naposledy bola ešte vlani v novembri, rok 2012 je tak zatiaľ jedným s najmenším počtom výluk (v porovnaní s predchádzajúcim obdobím).
Cestovné poriadky KIA: http://www.kia.sk/index.php?context=364
Presne to nesledujem, ale zhliadla by ich isto na KIA linkach, a za Tbusy jazdia ked su vyluky, co bolo minuly rok celkom dosť vikendov. Inak neviete co je poslednou 741tkou?
Kĺbové L25+35 jazdia vždy na začiatky a konce zmien (minimálne tie na 6:00, 7:00, 14:00, 16:00), dokonca aj dopoludnia o jedenástej L35 (zbytočné kvôli pár ľuďom).
Soboty jazdí sólo ak to nezmenili, a to by mohli dať klbák lebo to býva nátresk, keďže L35 zachádza do Kie a brigádnikov na dva vagóny.
Namiesto T-busu vidieť kĺbový je rarita.
Nemám pocit, že by sa článkové autobusy často vypravovali namiesto trolejbusov. Ak sú na T linkách, tak skôr ako ZV alebo ako rannošpičková posilovka počas dní školského vyučovania na linke 7 (1 spoj). Kĺbový autobus býva ešte v rannej špičke na linke 22, a to tiež len počas dní školského vyučovania. Tou linkou 25 si si istý? Ja mám pocit, že kĺbaky sú z liniek do KIE len na 35-ke.
Ikarusy 280.10 (tzv. modré) jezdily 3 (SO-BO-CE-BO-SO), 25 (VI-RO-CE-BU-TE), 32 (CE-BY-LL-PO-TU) a ZA-KNM.
Na jiných linkách se začaly vyskytovat až
a) po odčlenění VI,RO,TE,LL,PO,TU od Žiliny (tj. některé vozy zústaly na přímětské) - 1.4.1993
b) po postupném zatrolejování města - nově jezdil jeden Ikarus 22/5 (vložák ve špičce), zbytek se postupně stal záložákama. Já jsem je modrý Ikarus zahlédl na linkách 1, 2 (špička) / 5 (večer), 4 a již zmiňované 22.
Dalsia bratislavska SORka s chybou ramu, len tak dalej nech už su tu tie SORy 4 roky pojazdia a potom ich vyradenie zaklincuje koniec trolejbusovej dopravy v Žiline! Budu mat dobry dovod- nekvalitne vozidla a pod... Inak dakujem za vysvetlenie k tomu Ikarusu.
Dvojdverové jazdili predovšetkým na L3, ale určite aj na L4 zavítali...-) Pri tejto príležitosti ma napadlo: zdá sa mi to, alebo kedysi jazdili aj trojdverové ikarusy?