Tebece: viem, s Kamim sme ho videli. Zrejme maju len tieto dva primestske, ale urcite zdroje hovoria, ze SAD Nitra bude kupovat uz len Mercedesy...


Neviem ci som naivny, ale vzdy som si myslel, ze na nocak sa davaju spolahlive vozidla. Kazdopadne, 092AG je uz tiez zalozak a skompletizovala sa cela seria GO z roku 1997. Vsetky su mimo linky.
ale stopy neostali ani na narazniku.
To zaroven asi znamena, ze na linku s mizivou dennou trzbou (vratane posilovych spojov a 43ky ) sa asi novy voz tak skoro nekupi.
Vladimír
Norma stanovuje presne akými typom písma má byť trasa napísaná, akým veľkým prísmom má byť číslo linky, akým veľkým písmom východia a konečná zastávka, akým ďalšie informácie, ďalej aká má byť farba písma a aká farba podkladu. Nechcem rýpať, ale táto záväzná norma pre všetky DP na Slovensku prikazuje formát až nápadne podobný (priam totožný) s bratislavským DP (takže podľa nej by prakticky mali DPMP, DPMŽ a DPMK vyhádzať všetky svoje tabuľky a sú povinné prevziať formát DPB). Na DPMK sa celou vecou vážne zaoberali, no zatiaľ používajú klasické košické tabuľky (zelená - obslužná linka, červená - expresná linka). Na DPMP sa tým ani len nezaoberali a postoj DPMŽ nepoznám.
Informácie o obsahu normy mám len z druhej ruky (DPMK), takže ak som sa v niečom "sekol", nemusíte na mňa hneď útočiť.
Petík: Keď to budú mať, kúpim...