Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Pe Ha #21276:
Pardón, Šalgovík 19. marec 1959.
Reply on: Davidoshmhd #21275:
Vďaka. A pred októbrom 1984 do Šalgovíka chodili aké linky?
Reply on: Pe Ha #21274:
L11 do Šalgovíka od 2.10.1984, L22 na Šidlovec asi od 1967, no tam som započul už aj rok 1970 - čiže presne neviem. ?
Reply on: Polio #21273:
No tak to snáď nie. To by bolo už smiešne. Neviem, prečo tam tak trvajú na tom, že ich linka musí mať označenie 22. To by potom mohol protestovať aj Šalgovík, že po sto rokoch prišli o 11-ku a Teriakovce majú za posledných 5 rokov už tretie označenie linky. Mimochodom, otázka pre historikov. Od ktorého roku chodí L22 na Šidlovec a L11 do Šalgovíka?
Som velmi zvedavy, kolko bude trvat Sidlovcanom, pokym sa ozvu, ze spoje L22 od Trojice uz nemaju pravo mat cislo 22, lebo to nejde k nim a nich si Teriakovce laskavo precisluje tu linku na ich "tradicnu 40-tku" alebo nieco podobne.
Reply on: Davidoshmhd #21271:
Bolo načase.. len či bude vôbec schválená ta požiadavka. Myslím si že obratisko tam malo byť už dávno a taktiež prípadne prepojenie Pod Šalgovíka a Sibírskej ulice. ?
"Do územného plánu bude zapracovaný aj generel cyklistickej dopravy z mája 2013 a požiadavka Dopravného podniku mesta Prešov na rezervovanie plochy pre budúce obratisko na Sibírskej ulici a vyznačenia plánovanej trolejbusovej trasy Košická – ZVL - Švábska."
http://www.presov.sk/portal/?c=12&id=24496
Reply on: N/A #21269:
Podľa toho, čo vidím v administrátorskom rozhraní, už Vladimír CP pomaly nahadzuje. Takže asi čoskoro. ?
Ako budú vyzerať cestovné poriadky od 01.07.2015? Alebo aspoň kedy budú zverejnené? Ďakujem za informácie.?
Reply on: Matej78 #21267:
Achh, ta unava. Uz sa budem musiet vyvarovat takychto chyb - teraz si to uz neodrieknem.
Samozrejme: ... pohorsili samotnÍ obyvatelia.
Reply on: N/A #21266:
V pripade znemoznenia prejazdu MHD na danej ulici by si si len pohorsili samotny obyvatelia - cize urcite prejst sa da.

Inak, akurat ma k tomu napadla jedna aktualna myslienka, kde sa nachadzam.
V Salzburgu (komplet cela siet, ktoru som presiel dnes o 1:17) je 7 (!!) miest, kde je doslova rampa a prejde tam LEN MHD. Je to celkom zaujimavy ukaz, kedy zrazu z nicoho nic vodic urobi povel na to urceny a rampa sa zdvihne, clovek neznaly pomerov si mysli, ze vascinou ide kdesi do dvora. ?
Na začiatku ulici Pod Táborom (pri zastávke Vyšné Lúky) je tabuľa zákaz vjazdu ("okrem obytnej zóny a prevádzok"). L11 sa tam dostane normálne ??
ak si pametam bol tu niekte spoj linky 13 do Visnej šebastove pridany len nebol datum tam pridany chcem sa poztriet ci to sedi a ci tak bude chodit ako tu bol pridany len neviem v akom to datume je a roku ak vie niekto tak nech mi to pomoze najst dakujem ?
Reply on: Pe Ha #21263:
Vlastne nie, nedozvedeli by sme sa. Lebo ak by aj skončila k 1.9., tak na tej mape už samozrejme nie je uvedená. Tak asi už iba zostáva opýtať sa v podniku.?
Reply on: Jan Vartas #21262:
Možno, že skončila fakt v júni. Pravdu by sme sa dozvedeli, keby sme sa pozreli na Schému siete k 1.9.2002, ktoré sa ešte nachádzajú na kabínkach v Karosách 961.
Reakcia na #21257 od Vladimír; Reakcia na #21258 od Pe Ha:

Skôr sa prikláňam k názoru, že linka 30 ukončila svoju prevádzku 30.6.2002.

V roku 2001 linka jazdila v plnej paráde. Dokonca dostala o jeden spoj naviac. Tento spoj bol zobraný z linky 34. K 11.12.2001 bol spoj linky 34 o 7.10 zo Sídliska III prečíslovaný na číslo 30 (čím došlo k jeho skráteniu po Švábsku). Zo Švábskej spoj pokračoval ako linka 39 po Trojicu. Zároveň sa na Švábskej umožnil prestup na linku 19 pre tých, ktorí doposiaľ využívali tento spoj na cestovanie na Sekčov a dokonca sa dalo pretúpiť aj na linku 35 do Širpa. Od 1.9.2002 spoj prešiel pod linku 34.
Reply on: Jan Vartas #21260:
Vďaka. No každopádne dátum zániku L30 som uviedol správne.
Reply on: Pe Ha #21258:
Linka č. 10 vznikla od 1.9.2003.
Reply on: Pe Ha #21258:
10 bola zriadená k 1.9.2003, keď sa zaradil do premávky Solaris 348
Reply on: Vladimír #21257:
Ak sa dobre pamätám, skončila k 1.9.2002, v auguste predali aj dvojdverové Ikarusy, ktoré ju väčšinou vykonávali. A myslím, že to bol aj rok, kedy sa zaviedla linka 10. Opravte ma niekto, ak sa mýlim.

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.