po ceste 1. a 2. triedy mozu. Nemozu na RC (CpMV) Most VSS je Cesta pre motorove vozidla. Znacky mas na kazdom vjazde na tuto cestu. A na chodniku by si chcel aku znacku? Plati tam predsa zakon. Co viac potrebujes?
Jaaj panko kasle na zakony. tak nabuduce ked ta zrazi auto alebo ti niekto da na hubu, nechod na policiu, ved zakony pre teba neplatia.
Statistika, ze vela ludi porusuje zakon neznamena, ze zakon neporusuju.
Hej? Zaujímavé potom bežne na cestách 1.ci 2.triwdy stretávam cyklistov to majú všade zakázané na cestách byť? To by museli všetkých pokutovat resp pol republiky.. Pokiaľ viem most VSS nie je rýchlocesta R ani diaľnica teda cyklisti tam môžu.. A Btw kde tam je nejaká zakazujuca značka na tom moste VSS pre cyklistov upozornenie že nemôžem ísť napr po chodníku, paragrafy si niekam strc tam chodí dennom denne stovky cyklistov najmä po tej lávke ponad železnicu a ešte doteraz nikdy nikoho nechytili, to by museli zavrieť pol mesta a to nikdy nespravia.. Štatisticky tadiaľ chodí dokonca viac cyklistov ako chodcov..
cca v období, kedy sa orezovali stromy na tom úseku tam pri priechode pre chodcov viac dní po sebe stávali pracovníci s vežkou, asi kvôli tomu čo píšeš. nevenoval som tomu pozornosť, všimol som si len natretú dvojicu stĺpov ... mohlo to byť pár mesiacov dozadu niekedy na jar
To, ze ta nechytili, neznamena, ze si nic neporusil. Raz sa postavia policajti na lavku na VSS a kazdy, kto nejde peso ma problem.
Konkretne: Zákon 8/2009 § 52 ods. 2 Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať; to neplatí pre cyklistov podľa § 55 ods. 1, (tj. do 10 rokov) co ty urcite nesplnas. Pre most VSS (cestu) plati ten isty zákon § 37 ods. 1 Cestu pre motorové vozidlá môžu používať len vodiči motorových vozidiel … Iným účastníkom cestnej premávky je používanie cesty pre motorové vozidlá zakázané. Co bicyklom tiez nesplnas. Vsak?
velky prd som porusil, siel som po ceste aj po chodniku a chodievam tadial pravidelne ako cela kopa cyklistov a nikdy nic nikto neporusil, inak by tadial nechodili! uplne bezne ako mas ist s bajkom z vss na jazero ,levitovat vo vzduchu ty mudrc?
Ano. Ked si siel po chodniku porusil si. Lebo bicyklom po chodniku nesmies. Ak si siel po ceste, tak po alejovej mozes, ale na VSS uz nie, lebo cesta pre MV. Aj podla novej aj podla starej vyhlasky. Po kolajniciach tiez nemozes, lebo nie si drazne vozidlo. Inu cestu cez most vss nepoznam.
Máte pravdu. Takže cez most už len pešo. Prípadne na bicykli na koniec Textilnej a pešo potom cez železničnú trať k VSS, čo je kúsok. Riešenia ako v Burkina Faso.
Možno by stačil Antik bicykel z Jazera po VSS alebo Tepláreň a odtiaľ pokračovať klasicky. Ešte aj kondička sa poďakuje Ale naopak, mnohí si aj vtedy radšej budú šoférovať svoje autá (aj takí, ktorí nemusia), hoci by v dopravnej zápche mali aj zomrieť.
reparil