Discussion Forum › Operations Forum

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: TB94 #2470:
Cestujúci sa to okrem toho veľmi stručného oznamu na dpmz.sk ani veľmi nemali ako dozvedieť. V dispečerských hláseniach na MyBus tiež nič nebolo uvedené. Aplikácia navyše vôbec nezobrazovala polovicu náhradných autobusov.

Vzhľadom na pokročilú hodinu sa nevyužili ani "baterkové" trolejbusy, ktoré cez pracovné dni končia po 16. a 19. hodine. Neboli ani dodatočne vytiahnuté, možno boli na dielni.

Prekvapilo ma, že hoci bol ten úsek odpojený niečo po 21. hodine (v trvaní skoro 2 hodiny), tak ešte aj o pol desiatej vchádzali na zastávku Polícia či z druhej strany na Hliny a Bôrik trolejbusy, ktoré nemali kam pokračovať a ostali uviaznuté. Takto sa postupne zablokovala celá výprava liniek 3, 4 a 5. Pritom časť vozov z L4 mohla jazdiť po Políciu (v smere na Hájik) s otočkou na Rondli a napojením sa na najbližší zastávkový odchod pre L14.
Pri takýchto udalostiach sa tiež zvyknú po zastávkach a konečných zbierať vodiči z trolejbusov, ktorí idú do vozovne pre autobusy. Možno by bolo rýchlejšie, keby sa vodiči, ktorí majú kadiaľ prejsť presunuli k vozovni na Košickej manipulačne (zastávka je veľká na odparkovanie aspoň 2 ks trolejbusov).
Reply on: Bmpeer #2465:
Už som to tu písal x-krát. To o tom "stále rovnakom" paušále je brutálne zjednodušenie a elektrodogmatošotoblud. Platí sa za rezervovanú kapacitu, za nadspotrebu AJ podspotrebu.
http://www.dpmz.sk/n795/

V utorok večer, keď cestuje takmer nikto, musel byť kvôli oprave odpojený úsek 1.8 (porucha pri nemocnici, asi križovatka pri pumpe), takže okrem odchýlenej L6 cez Predmestskú vozy ostatných liniek ostali stáť, napr. 2 dlhé + #259 smer centrum na Mostnej, L4 smer Hliny na Komenského za zákrutou na hranici 1.7/1.8
22:44 šla prázdna L5 #29 cez Mostnú na SO, zrejme 25 minút meškajúci spoj, krátko za ňou náhradná posledná L4 podľa CP,
L3 neviem, ani čo bolo predtým, keby sa to stalo o pár hodín skôr, stovky (ne)cestujúcich by nadávali že síce cestovné nehorázne zvýšené, ale ostatné klasika ...
Vďaka dobrému načasovaniu o tom našťastie nikto ani netuší 🤐

https://imhd.sk/za/mapa-schema/1924/Trolejbusové-dráhy-20180401
Reply on: Dispecer #2466:
Podľa zverejnenej zmluvy sú ceny nasledovné:
- vysoký tarif (po-pia 6:00 - 22:00) 78,40 €/MWh
- nízky tarif (po-pia 22:00 - 6:00) 59,43 €/MWh
- víkendový tarif (so-ne) 60,55 €/MWh

Pre zaujímavosť uvádzam ceny spred piatich rokov, zo zmluvy na r. 2016: 48,55 € / 35,47 € / 36,24 €
Reply on: Mongolec #2459:
Pri trolejbusoch sa nedá hovoriť o nejakej úspore, skôr by to riešilo vizuálny problém s prázdnymi vozidlami.
Reply on: Mongolec #2464:
Nesledoval som to, ale osobne sa skôr domnievam, že ten jeden pár spojov navyše robilo iné vozidlo, nakoľko všetky linky štartovali až neskôr... Ak by to robila nočná, zbytočne by to stálo hodinu na stanici. 🙂
Reply on: Bmpeer #2465:
A nie je v noci lacnejšia elektrina? 🙃
Reply on: Mongolec #2463:
Neviem no, nemám štatistiky koľko žerie kĺbový trolejbus oproti krátkemu, u môjho zamestnávateľa máme iba kĺbové. Ale už to určite nebude rozdiel ako medzi jednomotorovou 14 Tr a dvojmotorovou 15 Tr.

A navyše - mýlim sa, keď tvrdím, že sa platí za elektrinu rovnaký paušál či je vonku 20 sólo vozidiel alebo 20 kĺbových? Alebo ideme počítať ešte aj o koľko pneumatík naviac spotrebujeme vypravením vozidiel, ktoré majú o 4 pneumatiky viac?
Reply on: TomoSK #2460:
Na Nový rok bol ešte jeden pár spojov navyše a večer predtým robieva L30 (cca 170 km). 🙂
Reply on: Bmpeer #2462:
Cez pracovné dni súhlasím, skôr som narážal na "lockdownové" víkendy a sviatky, kedy je vo vozidlách naraz často iba jednociferný počet cestujúcich.
Reply on: Mongolec #2459:
Ja si stojím za názorom, že ak sú k dispozícii väčšie vozidlá, nech sa vypravujú tie. Aspoň môžu byť cestujúci ďalej od seba..
Reply on: Mongolec #2459:
K tomuto sa zrejme pristupuje rovnako, ako v Košiciach - ak je raz ku službe napísaný veľký autobus, bude tam aj keby motyky padali. Niečo ako operatívnosť je slovo krajne neznáme, ba až neslušné. 🙂
Reply on: Mongolec #2458:
Meniť sa podľa všetkého nemenili, možno sa priebežne dobíjala. Domnievam sa však, že pri charaktere nočnej linky počas silvestra-nesilvestra by zvládla v pohode odjazdiť tie štyri páry spojov aj bez dobíjania.
V súčasnej situácii by som čakal, že sa budú cez voľné dni (Vianoce, Nový rok a teraz aj víkendy) vypravovať v maximálnej možnej miere krátke trolejbusy. Alebo je úspora nákladov v takomto prípade zanedbateľná?
#29 tam cez voľné dni nestojí?
Dobíjala sa #351 pod trolejmi (napr. Stodolova) či ju v polovici služby stiahli za #352?
Reply on: Mongolec #2456:
Mimoriadna udalosť, silvestrovskú 50 vypravovala Kvačalova a iné vhodné vozidlo sa nenašlo. 😃
50 - #351

Aj na L67 dnes boli elektrobusy.
Reply on: TB94 #2454:
Včera som videl Urbino III s odchodom zo Stodolovej o 15:40. Do Solarisu nastúpilo na prvej zastávke do desať ľudí.
A má niekto zdokumentované ako včera popoludní a večer na L50 ''testovali'' mašinku #301?
Druhý voz opačným smerom bol #28, potom v noci klasicky #25 (podľa smart.zilina.sk).
Minulý rok sa točili tri kĺbaky v polhodinovom intervale, ale jazdili takmer prázdne medzi VL-HA (medzi ŽS-VL neviem), takže sóla by sa zrejme už vtedy oplatili viac.
Reply on: dpmz04_64 #2452:
Lebo fotky nie sú moje. 😅 Každopádne, ak by bol záujem, s vďakou privítam akékoľvek kvalitné fotky z odvozu na mihalik@imhd.sk 😉

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.