Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Ostravák #10369:
Uz ti to odislo. Napis mi, po precitani tvoj nazor na tu pracu. Vdaka.
Reply on: Juraj #10351:

Mohl bych o ten text taky poprosit? Díky moc.
Reply on: Valec #10363:
To Ti na izolovanej plošine s radosťou predvediem aj ja ? . Juraj mal skôr na müsli to, že takej osobe nepoučenej ťažko zabrániš, aby si nesiahla aj na ten druhý trolej, keď ten jeden jej nič nespravil:-).
Reply on: Papyr #10366:
Uz ti to odislo. Prijemne citanie.
Reply on: Juraj #10351:
Ja by som prosim mal zaujem, to bude zaujimave citanie.

papyr79 zavinac gmail.com - adresa ma. Dakujem.
Reply on: Juraj #10353:
Ak sa bude opäť nejaká akcia konať a bude avízovaná dostatočne včas, rád sa opäť zúčastním. Uvažoval som aj nad tým, ohlásiť sa pri prejazdoch cez ZA 26.12. a 1.1., ale nechcel som Ťa rušiť v zaslúženom odpočinku.
Juraj ja ti este prostrednictvom tohto fora este napisem kedy budem mat volno v praci a dufam ze sa bude zhodovat s dnom kedy budes mat aj ty trosku casu.Ja by som tu hadam napisal aj nejaky predbezny termin kedy by sa take male stretko pre novych mohlo konat aj so zaskolením.Dufam ze sa nam to podarí...Akekolvek navrhy aj od inych ludi budem akceptovat.Velmi rad by som sa niecoho takeho zucastnil.
Reply on: Juraj #10362:
Ale však Jozef raz na jednom stretnutí tvrdil, že dotyk len jedného troleja človeka nezabije. Ak sa nenájde dobrovoľník, môže nám to dokázať.
Reply on: simkoslav #10359:
Verejny asi nie, lebo pri hromadnej navsteve by boli potrebne na celu dobu vsetky zariadenia pod prudom uplne vypnut, co by narusilo chod udrzby.

Pri vacsich skupinach, kedy by sa to nevyplo, by myselo byt naozaj skolenie pre kazdu skupinu o9 tom, coho sa nechytat, co "kope".

Pri malych skupinach, kde vidim osobne kto sa moze coho dotykat a coho nie, sa to da zvladnut.

Nie je to ani bigotne dodrziavanie prdpisov ani prehnany strach, ale opatrnosti nikdy nie je nazvys...
Reply on: Michal2 #10358:
Poslem ti to po Jozefovi.
Reply on: simkoslav #10359:
To ja neviem. Ja sa v tom nevyznam. Ale vsak 2 konci po 16:00 prevadzku. Tie posledne spoje asi zaistuje nejake solo, dnes to bola napr. #13. Nech ti to vysvetli nejaky odbornik.
Ahojte, konečne sa mi podarilo skompletizovať cestovný poriadok z roku 1990 do digitálnej podoby, ak má niekto oň záujem, nech ma, prosím, kontaktuje.

Re #10355 Michal2: To budú stíhať linku 2 a ešte aj KIU?

Re #10352 Juraj: Taký menší deň otvorených dverí aj s nejakou menšou prehliadkou by nezaškodil.
Reply on: Juraj #10357:
Juraj, mohol by som sa zajtra po 13:00 zastaviť pre to CD?
Reply on: Michal2 #10355:
To si dobre nazval "mensie stretko". Mensie stretko bolo vzdy to, kde sa nezucastnil Vladimir, vacsie stretko kde bol. Dokonca bolo raz "super stretko", kde nas svojou ucastou osobne poctil Igor S499.1023. Mozu byt urcite aj dalsie vynimocne super stretka za ucasti Papyra apod.
Vsetky stretka su prijatelne a vitane, zalezi na dopredu dohovore a pocte ucastnikov.
Reply on: Valec #10354:
To preto, lebo si bakalarsky absolvent ZU a prevadzkou DP som ta sprevadzal osobne ja /drzitel skolenia/ alebo Jozef /taktiez s osvedcenim prevadzky na drahach/. Ale nie kazdy ma take profesionalne vyhody ako ty.
Ahojte. Predpokladám, že oddnes jazdia na linke 2 kĺbové autobusy. Dnes to boli vozidlá #107 a #109. Podľa slov vodiča 109, by mali kĺbové busy jazdiť na linke 2 stále. Dočasne to budú B 741 a potom tam budú nabiehať kilometre Citelisy. Po ukončení prevádzky na linke 2 idú autobusy do KIE.

Re #10353 Juraj: Keby sa zorganizovalo také menšie stretko mohol by som prísť aj ja? Na poslednej stretávke som bol len chvíľu, lebo som bol vtedy chorý.
Reply on: Juraj #10353:
No neviem, už som bol na niekoľkých oficiálnych dňoch otvorených dverí a nikto odo mňa žiadne bezpečnostné školenie nepotreboval. Dokonca aj otázky z pravidiel cestnej premávky, potrebné zvládnuť na možnosť šoférovania autobusu či električky, boli viac menej než formálne. ?

Ale ak sa bude nejaká akcia konať a nebude sa to biť so skúškami, tak prídem.
Reply on: marek231 #10352:
Bez problemov. Bud mi posles tvoju emailovu adresu s kapacitou prijat 8,5 MB, alebo dojdes do DPMZ na jeden dopravacky cajicek /dopravacku kavicku/ a napalime ti rovno CD.

Kedze nemame zaujem o ziadnu diskriminaciu, sme toto CD dokonca zdarma na "utraty" DPMZ schopni poskytnut aj dalsim prispievatelom iMHD /dokonca aj dalsim zaujemcom o rozvoj MHD v Ziline/. Len z casoveho hladiska prosim o casovu koordinaciu, kedy pridete a kolki, aby to nasa napalovacka a kavovar stihali. Mozno to chapat ako doplnkove stretnutie pre vsetkych z iMHD, ktori sa z akychkolvek dovodov nemohli zucastnit naseho spolocneho stretnutia.

/Neviem, ako to skoordinovat, ale je to ponuka na akysi neoficialny den otvorenych dveri v DPMZ. Oficialny den otvorenych dveri je tazko zorganizovat, lebo vsetci "masovi" zaujemci by museli prejst bezpecnostnym skolenim atd. /Ak mate lepsi navrh, rad to skoordinujem lepsie pre vsetkych - nielen prispievajucich, ale aj anonymne citajucich toto forum. Uznajte, ze je tazko robit den otvorenych dveri pre vsetkych /takmer 100 tis. Zilincanov/ ale v DPMZ sme nikdy nemali s informovanim cestujucej verejnosti problemy, len to organizacne zvladnut.
Juraj z dôvodu mojej pracovnej zaneprazdnenosti som sa poslednej stretavky zucastnit nemohol no rad by som to CD vlastnil.Nedalo by sa mi ho nejako sprostredkovat?
Reply on: Miro #10350:
Pred rokom a pol na navrh DPMZ bola na ZU mimoriadne uspesne obhajena diplomova praca o duobusoch a trolejbusoch s hybridnym pohonom, kde su presne specifikovane podmienky prevadzky a navrh na uplatnenie. Bol vymysleny vzorec /o ktorom sa predsedajuci profesor komisie vyjadril, ze ma nielen slovenske ale vseobecne uplatnenie/za akych podmienok a pri kolkych %-tach jazdy pod trolejom a mimo neho; a kedy sa oplati zaviest duobusy alebo radsej dostavat zvysok troleji/.

Pokial by mal niekto zaujem, mozem mu pracu zaslat /pozor, ma 8,5 MB/, alebo ak je to mozne, dat ju aj tu na stranku na stiahnutie.

P.S. Ucastnici poslednej stretavky iMHD v Ziline ju dostali aj na CD.

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.