Na konecnu sa vela ludi nevozi, no keby sa linka predlzila na Fatransku, tak by to podla mna tiez nemalo extra efekt, lebo L26 a L14 maju z mesta podobnu" trasu, na Kosickej sa potom rozdelia a tam idu ludia viac menej na vystup tak mozno tych par ludi co by chcelo ist z celulozky alebo zo zvolenskej na fatransku, tak kvoli nim by sa asi neoplatilo predlzovat linku, prerabat CP, sablony,prelepovat cest. poriadky, ale na nas to nezalezi, nemalo by to asi velky efekt
V sablone sme mali napisane otacat sa pri Nay a iba jeden spoj tusim na 26/3 sa otaca na obratisku Fatranska. Osobne som sa tym riadil. Ale vsetci to nerobia.
Čo tak radšej tieto prostriedky vložiť do zatraktívnenia dopravy - vybudovania systému preferencie, zlepšenia intervalov a zníženia cestovného (predplatného) pre pravidelných cestujúcich?
...
ehm.. Smer potrebuje nakrmit masu volicov... a DPMZ je momentalne odnoz SMERu.. takze zabudnime na prakticke kroky a pripravme sa na poodbne hluposti
Ono na prvý pohľad sa to zdá super, ale treba sa držať pri zemi. MHD má byť bezplatná len pre obyvateľov Žiliny. Tým pádom zostanú náklady spojené s predajom lístkov - automatmi a prepravnou kontrolou. Popritom by sa musel zvýšiť objem výkonov a počet vozidiel na linkách, aby sa odvozuchtiví občania netlačili ako dobytok a predísť situácii, kedy by sa prostriedky MHD stali útočiskom bezdomovcov. Navyše, mesto ani nemusí byť v tak dobrej finančnej kondícii, aby si takéto niečo mohlo dovoliť. Zvlášť, keď je stále aktuálna žaloba spojená s Auparkom, kde ide o 17 mil. €.
Iste, nájdeme aj výhody. Ak by intenzita dopravy klesla čo i len o 15 %, znížili by sa napr. meškania v špičkách, bola by menšia pravdepodobnosť vzniku nehody,...
Choma spomenul, že by bezplatná MHD stála navyše 2 mil. €. Čo tak radšej tieto prostriedky vložiť do zatraktívnenia dopravy - vybudovania systému preferencie, zlepšenia intervalov a zníženia cestovného (predplatného) pre pravidelných cestujúcich?
A ešte jedna správa, aby sme sa vrátili do reality:
Na zastávke Tulipánová smer centrum to vyzerá na umiestnenie automatu na lístky. Už je tam železný skelet (alebo ako nazvať ten rám), tak snáď bude aj automat ?
Súčasný primátor Žiliny Choma v rámci svojej kampane pred blížiacimi sa komunálnymi voľbami hovorí o bezplatnej MHD od roku 2017.
„Myslím si, že je to reálna vec, ktorá sa spraviť dá. Vychádzam zo skúseností troch európskych miest, kde takáto doprava funguje a jedno z nich je Frídek-Místek v ČR. Samozrejme tá príprava ešte nejaký čas potrvá, preto otvorene hovorím, že mestská hromadná doprava zadarmo pre obyvateľov Žiliny by mohla fungovať od januára 2017. Pre poctivých Žilinčanov, teda tých, ktorí majú zaplatené všetky miestne dane a poplatky,“
Zilina mala taktiez cenove kriterium s najvacsou vahou a vyhral SOLARIS URBINO 12, no v Bratislave Iveco s Urbanway 12, zrejme aj vybava dost cenu ovplyvnovala.
"Pôjde o 27 kusov trolejbusov. Predpokladáme, že v budúcom roku začneme s ich obstarávaním a následne v rokoch 2016 alebo 2017 dôjde k výmene"
Samozrejme za predpokladu, že prípadné nové vedenie mesta bude tejto myšlienke naklonené a nebude reálny problém získať príslušnú finančnú podporu z fondov EÚ.
Ak to vyjde, tak už v r. 2017 sa stanú niektoré trolejbusy s rokom výroby 2012 len záložnými?
Typicky nezmyselný úsudok. Cestujúci si zvolia iný spôsob dopravy. Ale to o tom, ako žilinská MHD ponúka dostatočnú kvalitu, to ste točili už za Ing. Popluhára (vtedy v oblasti tarifnej) a výsledkom je nejväčší pokles počtu prepravených cestujúcich, s ktorým nemôže súperiť hádam ani Beszterczebánya. Takže prajem spokojný spánok na vavrínoch a posledný nech potom nezabudne zhasnúť-
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.