Reply on: marek #9022:
Na rajeckej železnici platí aj prepravný poriadok a tarifa ZSSK. Podľa nich ak sa na tvojej nástupnej zastávke nedá kúpiť cestovný lístok, máš sa vo vlaku prihlásiť sprievodcovi a ten ti predá CL bez príplatku podľa tarify ZSSK. Inak zaplatíš príplatok vo výške desaťnásobku cestovného v najnižšom pásme. Ak sa sprievodcovi sám neprihlásiš, zaplatíš dosť mastnú pokutu. Neviem ale, či podľa sadzobníka ŽRIDS alebo ZSSK. Asi podľa toho, či ťa vymákne sprievodca ZSSK alebo revízor DPMŽ ?
Miro
Ešte ma napadá, že tu bola raz debata o tom, prečo sa nemôžu používať CL s určením na iný účel s rovnakou prípadne vyššou hodnotou. Vysvetlenie bolo také, že DP chce mať presnú evidenciu kvôli dotáciám. Ale cestovný lístok pre dospelú osobu za 12 Sk je určený aj pre psa. Znamená to teda, že preprava psa je mestom rovnako dotovaná ako preprava dospelého cestujúceho?