áno, bývalo to tak. A naviac, nestál tam ani na znamenie každý spoj liniek, ale len vybrané. Linky 1,17 a 22 tam nezvykli stávať vôbec (na nich jazdili Ikarusy), linky 5,8,15,23 len niektoré spoje, linky 11 a 21 tam stáli na znamenie komplet...veru to bývalo zaujímavé. Lenže vtedy tam nebol hypermarket COOP, LIDL, nebola tam zástavba na ulici Pod Juhom (za COOP-om), takže to bola zastávka najmä pre ľudí bývajúcich v bydovkách pri MHT (smer Soblahov).
Tie Ikarusy tam nestáli najmä kvôli rozbehu a przdeniu, keĎ neexistoval kruhový objazd, tak cesta vykazovala v smere gen. Svobodu - Inovecká v mieste križovania so SOblahovskou taký zlom, resp. "odskok", spôsobený tým, že pôvodne neexistovala spojnica ulíc gen. Svobodu a Inoveckej/Električnej okolo dnešného Baumaxu. Táto sa vybudovala ako dvojprúdová, s výhľadovým rozšírením na štvorprúdovú (tak ako je gen. Svobodu), lenže k tomu nedošlo. V mieste napojenia na križovatku v tvare "T" SOblahovská - gen. Svobodu sa neurobili dostatočné zemné práce a pri klesaní dole juhom pôsobila Soblahovská ulica ako "skokanský mostík". Isto si niektorí ešte pamätáte, ako tam zalamovalo Ikarusy keď išli rýchlo v kĺbe... ? ? ?
super, pamäť mi teda ešte slúži. Áno, linka 4 zanikla už v roku 1990 po odčlenení sa Zamaroviec. Keby sa podarilo zohnať ešte tak nejaký CP zo 70-tych alebo polovice 80-tych rokov, bolo by to ideálne. Gratulujem k úspechu s týmto CP. ? ?
Ani tu už linka č.4 nefiguruje. A tá L10 má veru pekný interval, cca každých 30 minút cez prac. dni. Jazdila takto: Nozdrkovce-Karpatská-OÚNZ-OS Centrum-Hasičská-Žel.st.-Zimný štadión-Hodžova-Sihoť,III-Nová Kubra/TOS. Spoj naozaj odchádzal 22:07a smer Nozdrkovce od zimáku. ?
Ak by sa mal raz čas a chuť, veľmi rád ho privítam. Vieš pozrieť, či linka 10 premáva ešte v pôvodnej trase Nová Kubra (jedna zastávka za terajšou konečnou Sihoť IV, starý názov Sihoť VÚO) - Nozdrkovce? Ak áno, mal by na nej jazdiť najneskorší víkendový spoj zo sídliska Sihoť (od zimáku cca 22:06a). ?
Keď sa spomína zastávka pod Juhom, tak si spomenul podareného šoféra a ja bohužiaľ, ale nedá mi spomenúť, že máme aj takého, ktorý keď aj mávaš a ruku máš hore, tak nezastaví, iba sa na teba pozrie a prefrčí. Mne sa to nestalo, ale sedel som vtedy v BUSE a videl som to. Myslím, že to by sa stávať nemalo.
ked sa tu uz spomina zastavka pod juhom a znamenia, najviac podareny je jeden trenciansky vodic MHD, ktory ked vidi ludi na zastavke pod juhom a nedavaju ziadne znamenie tak zacne trubit a ked nikto nic nespravi ide dalej som sa uz zopar krat vduchu na tom smial
? pozeram 26 cast (Studna)-30 pripadov majora Zemana ? ,na zaciatku sa objavila krasna primestska Skoda 706 RTO aj z vonku a aj z vnutra-NADHERA-,a typicky vykresleny vodic autobusu ?
Ano,aby vedel ze cakate na jeho a nie iny autobus.Na takej-z dopravneho hladiska-problemovej zastavke aka je pod Juhom ,je to super vec,znamenie sa dava mavnutim rukov.
presne ako vravi Marek, lebo niekedy su tam tie auta zaparkovane hovadsky, niekedy aj v krizovatke Beckovska/Legionarska. Tam by to bolo najprv treba dat doporiadku.
A navrhoval by som aj aby chodila L3 aj v case 17:40/18:20 namiesto spojov 17:18/17:45/18:18 na L15 a potom dat prip. L15 z Juhu este o 19:00(kedze v tom case z J2 nic nejde) a spät spoza mostov napr. 19:25. Bol by lepsi preklad medzi linkami za mosty aj tymi juzanskymi a zaroven by sa potesili aj ludia "spoza kolajnic".
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
draxter
kto by chcel vedieť viac, tu: http://www.imhd.sk/tn/index.php?w=24282d1f392b2e292cef392b2e292cef2129322f34332928