Reply on: Michal Mazánik #13224:
Budem sa opakovať, ale keď sme pri tom, čo bolo požadované pri obstarávaní, bola tam aj akceptácia kariet v rámci transdata a z vyjadrení p. Hartmanna je zrejmé, že sa nič také konať nebude (čudujem sa však, že to neúspešní uchádzači nenapadli).Ale predpokladám, že mesto môže podpísať dodatok a Transdevu preplatiť všetky náklady za rozšírenie možností platby kartou.
Čo sa appky týka, ak som návštevník mesta, nebudem si kvôli párdňovému pobytu v meste inštalovať appku, ak si bankovou kartou viem kúpiť rovnaký sortiment lístkov. A ako obyvateľ mesta som zatiaľ nenašiel dôvod, prečo si ísť vybaviť transdevácku kartu.
henko151
Do prílohy pridám nejaké ukážky (Štutgart, aglomerácia Oberhausen+Gladbeck+Gelsenkirchen).
Na druhú stranu treba povedať, že ak tam niekto aj napriek takto veľkým nálepkam chcel vystúpiť prednými dverami, tak vodič ich otvoril (na konečnej samozrejmosť, keďže to nedáva logiku).
Čo je negatívom tohto systému v Trenčíne je, že autobusy nie sú prispôsobené na výstup len zadnými dverami. Ak vystupujete sám na zastávke, nikto nenastupuje a stlačíte prednú STOPku alebo dopyt, tak argument s klímou neobstojí. Vodič totižto musí buď uvolniť dopyt a tým aj tak v konečnom dôsledku otvorí predné dvere alebo musí otvoriť všetky zadné dvere, čím sa o 100% viac teplého vzduchu dostane dovnútra.