Zdravím
Mal som tú česť nájsť novinku ktorú si sad Prievidza zohnala údajne do prenájmu a na evidencii dopravcov som videl že aj ďalšie vozidlá spoločnost zakúpila ako jazdene + 1 nové.
Nevedel by mi niekto povedať na akéj linke behá Citelis ZV-565CN a či aj cez víkendy/sviatky?
Dakujem velmi pekne za Vase info. Aktualne mam info zo SADky, ze to prekablovali veriac, ze to uz pojde a pojde to stale. Takze mozte vyskusat, budem skusat aj ja.
Ahojte kolegovia cestovatelia z MHD v PD: celim problemu, ze v najnovsom voze SOR s SPZ PD-956ID mi vobec nenajde wifi signal. SADka mi tvrdi, ze u nich v dielnach to funguje, takze potrebujem nezavisleho testera na to, vedeli by ste to niekto skusit, ked by ste sa s nou viezli? Dakujem
Mohol by som poprosiť o zaslanie tej schémy? Pokojne by stačil link na nejaké úložisko Ďakujem.
A ešte sa spýtam, nevie niekto z pamätníkov MHD v Prievidzi v akom období a do kedy boli využívané niekdajšie zastávky na Ulici I. Krasku (pri Papuči) na Zapotôčkoch a aké linky tadiaľ premávali? V súčasnosti po tejto ulici žiadne linky nejazdia a zástavkové zálivy v oboch smeroch slúžia len ako parkovacie miesta pre autá.
Ja mám schému s linkami 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 16. Linka 3 má interval 15-20 min, je to nosná linka celej MHD z Dlhej do Bojníc. Linka 5 je rovnako veľmi silná, veď z nej vznikli dnešné 50 a 51. Linky 12,14 a 16 jazdia do Bane Cigely, sú to robotnícke spoje s pár odchodmi na 6,8,14,18 a 22hodinu (nie každá linka). Silná je tiež linka 10.
Trošku to tu oživím... Aké bolo vlastne linkové vedenie MHD v PD a Bojniciach pred vznikom okružných liniek 50 a 51 ? Či bolo to tak vždy? Najstaršia dohľadateľná schéma liniek je z roku 2007. Má niekto schému a trasy liniek aj z 90. rokov, prípadne zo začiatku milénia ? Má niekto v zbierke aj CP MHD z tohto skoršieho obdobia ? V počiatkoch PD sekcie sa spomínali napríklad linky 1, 5 a podobne. Zaujímali by ma ich CP, prípadne by som bol vďačný, ak by niekto z vás bol ochotný mi poslať vtedajšie cestovné poriadky, na výmenu viem aj ja čosi zo starších materiálov poslať.
Na FB už boli fotografie vozov ako sa presúvali z STK do vozovne cez mesto. Pre doplnenie, okrem SORiek BNG 12 a jednej NB 12 sa dokúpil aj jeden mestský crossway, taktiež od rovnakej spoločnosti, s rovnakým pôsobením v Havířovie.
Podľa všetkého v priebehu krátkeho obdobia skončia v PD Citelisy pre končiacu životnosť a budú sa vyraďovať. Nahradené budú jazdenkami od Transdev Slezko - SORky BNG 12 a SOR NB 12 v počte 10+. Vozidlá už bolo vidno v uliciach pri presunoch. Vozidlá sú v doterajšom bielo-zelenom prevedení, ako jazdili v Havířove a okolí.
arrivafanpage
Mal som tú česť nájsť novinku ktorú si sad Prievidza zohnala údajne do prenájmu a na evidencii dopravcov som videl že aj ďalšie vozidlá spoločnost zakúpila ako jazdene + 1 nové.
Nevedel by mi niekto povedať na akéj linke behá Citelis ZV-565CN a či aj cez víkendy/sviatky?
Dnes autobusová stanica