Premávať budú aj historické vozidlá na štyroch mimoriadnych linkách.
Počas konania podujatia Bratislavské mestské dni bude v sobotu 21. apríla a v nedeľu 22. apríla 2018 zabezpečená posilová doprava do lokalít s najvyšším záujmom návštevníkov. Aj vzhľadom na každoročné problémy s parkovaním odporúčame uprednostniť hromadnú dopravu pred cestou osobným automobilom.
- Dopravu k Hradu Devín zabezpečí posilnená linka 29, na ktorej budú premávať vložené spoje v úseku Nové SND - Most SNP - Hrad Devín, ktoré zabezpečia v tomto úseku dopravu v intervale 10 minút od 10. hodiny z centra do 19. hodiny z Devína.
- Dopravu k Zoologickej záhrade zabezpečia:
- posilová linka 31 (Blumentál - Cintorín Slávičie údolie), ktorá spolu s linkou 39 bude premávať v spoločnom intervale 7-8 minút.
- linky 30 a 37 v spoločnom intervale 8-12 minút a príležitostná linka H33. Na linke 30 budú nasadené kapacitnejšie autobusy.
- linka 32 z Dlhých dielov a Hlavnej stanice mimoriadne premávajúca v intervale 15 minút už od cca 8:15.
- Obsluhu Partizánskej lúky, Železnej studničky a Kačína zabezpečí linka 43 v 20-minútovom intervale (vybrané spoje pôjdu opäť aj na Kačín) s kĺbovými vozidlami a podľa potreby aj vloženými spojmi. Pri ceste do oblasti Partizánskej lúky a Lesoparku odporúčame použiť aj trolejbusové linky 207 211 a 212.
Historické vozidlá
Pre milovníkov historickej dopravy budú v čase cca od 10. do 18. hodiny bezplatne premávať aj historické električky Tatra T2 a BMEŽ #31 + SGP #135 na linke H1 v intervale 30 minút po trase:
- Vazovova - Krížna - Špitálska - Nám. SNP - Kapucínska - tunel - nábrežie - Mostová - Jesenského - Nám. SNP - Obchodná - Radlinského - Vazovova.
- Odchody z Jesenského: od 10:00 do 18:00 každých 30 minút.
- Odchody z Vazovovej: od 10:15 do 18:15 každých 30 minút.
Historické autobusy Karosa ŠM 11 #3350 a Škoda 706 RTO #236 budú premávať na príležitostnej linke H33 v intervale 30 minút po trase:
- Jesenského - Štúrova >> - Vajanského nábr. >> - << Mostová - Rázusovo nábr. - Most SNP - Lafranconi - ZOO - Patrónka - Železná studnička a späť.
- Odchody zo Železnej studničky: od 10:45 do 18:45 každých 30 minút.
- Odchody z Jesenského: od 10:15 do 18:15 každých 30 minút.
Historický autobus Ikarus 280.10 Klubu historických autobusov bude premávať medzi Mostom SNP a Bunkrom BS-4 pri hraničnom priechode Petržalka - Berg ako linka H25. Medzi konečnými zastávkami zastaví len na zastávke Einsteinova.
- Odchody spod Mosta SNP z nást. 3 budú od 10:00 do 16:00 v hodinovom intervale, odchody od Bunkra BS-4 budú vždy o 20 min. neskôr.
Historický trolejbus Škoda 9 Tr bude premávať na príležitostnej linke H17 po trase:
- Búdková - Hrad - Hodžovo nám. - Kollárovo nám. - Ul. 29. augusta - Autobusová stanica a späť.
- Odchody z Búdkovej: od 10:15 do 17:15 každých 60 minút.
- Odchody z AS Mlynské nivy: od 10:45 do 17:45 každých 60 minút.
Jak44