Dopravný podnik počas Dní Bratislavy posilní spoje MHD a vypraví aj historické vozidlá.
Počas konania podujatia Bratislava pre všetkých bude v sobotu 21. apríla a v nedeľu 22. apríla 2012 zabezpečená posilová doprava do lokalít s najvyšším záujmom návštevníkov. Aj vzhľadom na každoročné problémy s parkovaním odporúčame uprednostniť hromadnú dopravu pred cestou osobným automobilom. Na všetkých linkách, okrem liniek historickej dopravy, bude počas víkendu platiť štandardná tarifa.
- Botanickú záhradu bude možné dosiahnuť električkovými linkami 4 5 a 9 zo všetkých častí mesta obsluhovaných električkami. Taktiež je možné využiť posilnenú linku 32. Bezplatný vstup do Botanickej záhrady je len v sobotu 21. apríla.
- Do Devína budú premávať linky 28 a 29 od Novej budovy SND, resp. spod Nového mosta v 15-minútovom intervale v čase od cca 10:00 do 20:00. Dopravu na nich zabezpečia kĺbové vozidlá.
- Dopravu k Zoologickej záhrade zabezpečia posilnené linky 31 a 39 v čase cca 09.00 - 19.00. Obe linky budú mať spolu interval 5-6 minút. Z centra bude možné použiť aj linky 30 a 37 v spoločnom intervale 10 minút. Posilnená bude aj premávka linky 32 z Hlavnej stanice a Karlovej Vsi premávajúca počas podujatia v intervale 15 minút.
- Obsluhu Partizánskej lúky, Železnej studničky a Kačína zabezpečí linka 43 v 15-minútových intervaloch (vybrané spoje pôjdu na Kačín) až do cca 20:00. Pri ceste do oblasti Partizánskej lúky a Lesoparku odporúčame použiť aj trolejbusové linky 212 a 211 (pokračovanie linky 209 od NOÚ). V nedeľu čase 10.00 - 18.00 bude bezplatne premávať aj sedačkový výťah zo Železnej studničky na Kamzík, v sobotu platí štandardná tarifa.
- Pre milovníkov historickej dopravy budú premávať aj historické električky #38+135 a #215 (sobota) / #31 (nedeľa) po trase Nám. Ľ. Štúra, Šafárikovo nám., Štúrova, Nám. SNP, Obchodná, Radlinského, Vazovova, Krížna, Špitálska, Jesenského, Nám. Ľ. Štúra v čase od 10.00 do 18.00 z Námestia Ľ. Štúra v intervale 15 minút.
- Historický trolejbus Škoda 9 Tr bude jazdiť po trase Autobusová stanica Mlynské nivy, Ulica 29. augusta, Kollárovo námestie, Hodžovo námestie, Palisády, Červený kríž, Búdková s odchodmi uvedenými v nasledujúcej tabuľke.
Smer / Hodina 09 10 11 12 13 14 15 16 17 Búdková -> Autobusová stanica 45 45 45 45 15 15 15 15 Autobusová stanica -> Búdková 15 15 15 45 45 45 45 45
- Historické autobusy Škoda 706 RTO a Karosa ŠM 11 budú jazdiť po trase Nová budova SND, nábrežie, Lafranconi, ZOO, Mlynská dolina, Patrónka, Vojenská nemocnica s odchodmi uvedenými v nasledujúcej tabuľke:
Smer / Hodina 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Pribinova -> Vojenská nemocnica 45 15
4515
4515
4515
4515
4515
45N15
45N15
45N15 Vojenská nemocnica -> Pribinova 15
4515
4515
4515
4515
4515N
4515N
4515N
4515N
45
Poznámka: N - ide iba v nedeľu
- Pre milovníkov historickej dopravy budú premávať aj historické električky #38+135 a #215 (sobota) / #31 (nedeľa) po trase Nám. Ľ. Štúra, Šafárikovo nám., Štúrova, Nám. SNP, Obchodná, Radlinského, Vazovova, Krížna, Špitálska, Jesenského, Nám. Ľ. Štúra v čase od 10.00 do 18.00 z Námestia Ľ. Štúra v intervale 15 minút.
Author