Reply on: no.ev.di. #1101:
tak pred 20 rokmi bola baterka k mobilu veľká ako kufor a vydržala asi 5 minút hovoru... takže nevravím, že trolejbusy nahradia zajtra, ale o pár rokov to bude tak.
. Je to autobus, pekný, od Irisbusu a takisto nemám nič proti SORom, to sú také šikovné hračkárske autobusy. Však vravím, že každý má svoj názor čo sa komu páči a čo nie ! Tak ti vravím, že nie som absolútne zvyknutá na trolejbusy. A z výstavbou vedenia by bolo veľa komplikácií. Určite by to obmedzovali dopravu, ktorá v PD už teraz aj bez výstavby čohokoľvek je v určitých časoch dosť vyťažená, odíde elektrina a trolejbusy došli, neviem, proste radšej nech sa vyvíja autobusová doprava, veď už sú autobusy CNG, dokonca aj elektrobusy, hybridy a všeličo... radšej nech sa tu rozvíjajú tie busy ako začínať odznova s trolejbusmi. ale tak ti ešte poviem, keď som v inom meste kde sú trolejbusy, tak odfotím aj tie, tam mi nevadia, ale ťažko by mi to padlo keby majú byť v PD.... a stým "uvedomením sa čo trepem" ja viem čo trepem, proste nie som aktívny podporovateľ toho aby v PD boli autobusy a tým že sa tu budeš hrať na dôležitého to nijako nezmeníš. alebo ja neviem ako ti inak ešte vysvetliť že každému podľa iného gusta..
no.ev.di.
Nechápem inak ako vlastne funguje L15. Keď ide z Bojníc, tak ode cez Poštu/Zapotôčiky k AS potom cez Kopanice a na Okresný súd, tam vyloží ľudí, na prázdno ide ku gymnáziu a tam naberá ľudí a pokračuje cez Kopanice späť? To nemôže ten úsek medzi Okresným súdom a gymnáziom ľudí odviezť, či tam je prejazd na inú linku? Taktiež mi nejde do hlavy prečo L40 robí niečo ako L15, že od Kolotoča síce prejde Kopanice ako L15 a ide od súdu k RD ale cestu späť robí cez gymnázium. Ľuďom toto nevadí, že linka obsluhuje dané zastávky iba v jednom smere, čiže na okresný súd sa ňou dostanem ale späť už nie?! Mimochodom, nikdy sa neuvažovalo o vybudovaní zastávky gymnázium aj v druhom smere aby mohla premávať linka k nemu bez zachádzky cez okresný súd?