Počas maratónu budú presmerované alebo skrátené linky v centre mesta a v Ružinove.
V nedeľu 2. apríla 2017 sa uskutoční ďalší ročník Bratislava Marathonu, ktorého trasa povedie mestskými časťami Staré Mesto a Ružinov.
Podujatie výrazne zasiahne do premávky mestskej hromadnej dopravy, cestujúcim preto odporúčame v uvedenom čase zvýšiť pozornosť. Informovanie cestujúcich o aktuálnej premávke konkrétnych liniek zabezpečia vodiči a dispečeri dopravného podniku. S presmerovanými linkami a nepravidelnou dopravou dotknutých liniek je potrebné počítať v čase medzi 9:00 a 15:00.
Zmenené trasy električiek
Od cca 9:00 do 14:30 bude postupne prerušená premávka električiek na nábreží od Jesenského po tunel a na Krížnej v úseku od Amerického nám. po Vazovou. V tomto čase nebudú električkami obsluhované zastávky Chatam Sófer, Most SNP, Nám. Ľ. Štúra, SND, Odborárske námestie.
V čase od cca 9:30 do ukončenia jednotlivých uzávierok bude premávka električiek zabezpečená nasledovne:
- Linka 1 medzi cca 10:00 - 15:00 nebude premávať. V tomto čase náhradnú dopravu do Petržalky zabezpečí náhradná električková linka X1 s trasou Štúrova (križovatka s Jesenského) - Šafárikovo nám. - Starý most - Jungmannova.
- Linka 2 bude premávať po štandardnej trase so skráteným intervalom medzi spojmi.
- Linka 3 medzi cca 9:30 a 15:00 bude premávať po okružnej trase: Rača - Račianske mýto - Blumentál - Americké nám. - Špitálska - Nám. SNP - Obchodná - Radlinského - Račianske mýto - Rača. Po cca 12:00 začne premávka po štandardnej trase.
- Linka 4 pôjde obojsmerne po trase: Zlaté piesky - Vajnorská - Trnavské mýto - Krížna - Blumentál - Špitálska - Námestie SNP - Kapucínska - tunel - Karlova Ves - Dúbravka.
- Linka 5 bude premávať po štandardnej trase.
- Linka 8 v čase cca 9:30 - 12:30 nebude premávať, následne bude premávať po štandardnej trase, pri križovaní trasy maratónu môže prísť k meškaniam spojov.
- Linka 9 bude v čase cca 9:30 - 12:30 premávať obojsmerne po trase: ŽST Nové Mesto - Vajnorská - Trnavské mýto - Vazovova - Blumentál - Americké námestie - Špitálska - Námestie SNP - Kapucínska - tunel - Karlova Ves. Následne bude premávať opäť do Ružinova, pričom uzavreté Odborárske nám. obíde cez Blumentál.
- V Ružinove na Ružinovskej ul. bude počas presmerovania linky 9 premávať náhradná električková linka X9 medzi zastávkami Slovanet - Chlumeckého.
Zmenené trasy trolejbusov po 9:30
- Linky 201 a 202 budú premávať po skrátenej trase z Dolných honov len po Ružovú dolinu (obratisko Mliekárenská) a späť.
- Linka 205 bude premávať po presmerovanej trase Rádiová - Trnavská - Zimný štadión - Trnavské mýto - Račianske mýto - Hlavná stanica a späť.
- Linka 207 bude premávať po presmerovanej trase ŽST Ž. Studienka - Valašská - Palisády - Hodžovo nám. - Nám. slobody - I. Karvaša - Blumentál - Račianske mýto - Trnavské mýto - Zimný štadión a späť. Nástupište a výstupište Zimný štadión bude na zastávke linky 39 na Trnavskej ceste.
- Linka 208 bude premávať po presmerovanej trase Šulekova - Hodžovo nám. - Koliba a späť.
- Linka 209 bude premávať po presmerovanej trase Kramáre - Pražská - Račianske mýto - Trnavské mýto - Jelačičova a späť.
- Linka 210 bude premávať po presmerovanej trase Hlavná stanica - Račianske mýto - Trnavské mýto - Jelačičova a späť.
- Linka 212 bude rozdelená na dve časti, ktoré budú premávať po trasách:
- ŽST Ž. Studienka - Kramáre - Pražská - Trnavské mýto - Račianske mýto - Zimný štadión - Trnávka, Hanácka
- Ružová dolina - Prievozská - Mierová - Cintorín Vrakuňa.
Jednotlivé linky sa vrátia na svoje štandardné trasy operatívne po ukončení príslušných uzávierok komunikácií.
Zmenené trasy autobusov po 9:30
- Linka 21 bude premávať po skrátenej trase Devínska Nová Ves - Patrónka - Šancová - Račianske mýto - Šancová - Trnavské mýto - Legionárska - Šancová - Patrónka - Devínska Nová Ves. Zastávka Trnavské mýto bude priebežná konečná na zastávke linky 39.
- Linka 25 pôjde z Trnavského mýta cez Legionársku a od Račianskeho mýta po svojej trase do Volkswagenu.
- Linka 28 bude od začiatku premávky cca do 18:00 premávať po skrátenej trase z Devínskej Novej Vsi po Most SNP, kde zastaví na zastávkach linky 29.
- Linka 39 bude v smere k Cintorínu Slávičie údolie okrem štandardných zastávok obsluhovať navyše zastávky Astronomická (ako 67 a 87).
- Linka 50 pôjde obojsmerne medzi zastávkami Haburská a Aupark obchádzkou, na ktorej zastaví na zastávkach Solivarská, Bratislavská župa, Mliekárenská a Prístavný most. V smere k OD Slimák zastaví navyše aj na zastávke Farského na Farského ulici.
- Linka 66 bude premávať po okružnej trase Prievoz, Domkárska - Kaštieľska - Mierová - Prievozská - Bajkalská - Trenčianska - Ružová dolina - Miletičova - Prievozská - Mierová - Kaštieľska - Prievoz, Domkárska. Medzi zastávkami Krásna (smer Ružová dolina) a Mierová (smer Domkárska) zastaví na zastávkach Kaštieľska, MiÚ Ružinov, Hraničná - Retro, Pažítková, Mliekárenská, Ružová dolina, Miletičova - BBC1, Prievozská, Hraničná - Retro a MiÚ Ružinov.
- Linka 68 bude premávať po trase Petržalka, Holíčska - Ekonomická univerzita - Prístavný most - Bajkalská - Trnavská - Trnavské mýto - Račianske mýto a späť. Na obchádzke zastaví na zastávkach Prístavný most, Mliekárenská, Drieňová (ako 66), Bajkalská, Zimný štadión, Trnavské mýto (ako linka 39) a Račianske mýto. Na Račianskom mýte zastaví na Legionárskej aj Šancovej ul.
- Linka 70 bude premávať po skrátenej trase z Podunajských Biskupíc po Autobusovú stanicu a spät. Nástupná zastávka Autobusová stanica bude v náhradnej polohe na Páričkovej ulici.
- Linka 87 bude medzi zastávkami Ekonomická univerzita a Lúčna premávať obchádzkou cez Prístavný most bez zastavenia.
- Linka 88 budemedzi zastávkami Ekonomická univerzita a Autobusová stanica premávať obchádzkou cez Prístavný most, pričom zastaví na zastávkach Prístavný most, Prievozská, BBC1 Plus - Miletičova, Novohradská, Svätoplukova/Košická. Nástupná zastávka Autobusová stanica bude v náhradnej polohe na Páričkovej ulici.
- Linka 90 bude premávať po trase Rusovce - Ekonomická univerzita - Einsteinova - Most SNP. Medzi zastávkami Most SNP a Ekonomická univerzita pôjde bez zastavenia.
- Linka 96 bude premávať medzi zastávkami Prístavný most a Haburská obojsmerne obchádzkou, na ktorej zastaví na zastávkach Mliekárenská, Drieňová, Bratislavská župa a Solivarská.
- Linka 98 bude mimoriadne zastavovať na zastávke Drieňová (ako 66).
Jednotlivé linky sa vrátia na svoje štandardné trasy operatívne po ukončení príslušných uzávierok komunikácií.
3pa3ck3