Uzávierky budú v centre mesta a na Panónskej ceste v smere do Rusoviec.
Počas bežeckého podujatia Wings for Life budú v nedeľu 8. mája 2016 po 13:00 presmerované viaceré linky MHD v centre mesta, v okolí Prístavnej ul. a v Petržalke na Panónskej ceste smerom do Čunova.
Električková doprava
V čase cca od 13:00 do 14:30 nebude električkami obsluhovaný úsek Chatam Sófer - Most SNP - Jesenského.
- Linka 1 pôjde po trase Hlavná stanica - Obchodná - Kamenné nám. - Špitálska - Blumentál - Vazovova - Špitálska - Nám. SNP - Obchodná - Hlavná stanica.
- Linka 4 pôjde obojsmerne cez tunel a Kapucínsku.
- Linky 1 3 4 9 môžu byť na Špitálskej ul. krátkodobo zdržané do 10 minút.
Trolejbusová doprava
V čase cca od 13:00 do 14:30 nebude trolejbusmi obsluhovaná konečná Rajská a Ulica 29. augusta.
- Linka 202 nepôjde na Rajskú, ale bude od Autobusovej stanice presmerovaná na Hlavnú stanicu.
- smer Hlavná stanica: Dolné hony - Gagarinova - Prievozská - Mlynské nivy - Karadžičova - Legionárska - Račianske mýto - Hlavná stanica.
- smer Dolné hony: Hlavná stanica - Račianske mýto - Legionárska - Karadžičova - Mlynské nivy - Prievozská - Gagarinova - Dolné hony.
- Linka 205 nepôjde na Rajskú, ale bude premávať len po Autobusovú stanicu.
- smer Autobusová stanica: Trnávka - Zimný štadión - Svätoplukova - Mlynské nivy - Autobusová stanica.
- smer Trnávka: Autobusová stanica (výstupište linky 206 na Páričkovej) - Páričkova - Svätoplukova - Záhradnícka - Zimný štadión - Trnávka.
- v smere na Trnávku pôjde po stálej trase od zastávky Kulíškova
- Linka 206 nepôjde cez Hodžovo nám., ale pôjde po trase:
- smer Autobusová stanica: NÚSCH - Pražská - Šancová - Legionárska - Karadžičova - Svätoplukova - Mlynské nivy - Autobusová stanica.
- smer NÚSCH: Autobusová stanica - Karadžičova - Legionárska - Šancová - Pražská - NÚSCH.
- Linka 208 pôjde obojsmerne po trase Cintorín Vrakuňa - Mierová - Prievozská - Svätoplukova - Záhradnícka - Americké nám. - Kollárovo nám. - Šulekova. Neobslúži úsek Mlynské nivy - Autobusová stanica - Ul. 29. augusta.
- Linka 210 bude premávať len v úseku Hlavná stanica - Autobusová stanica. Nebude zachádzať k Novému SND (Eurovea).
Autobusová doprava
Autobusmi nebude cca po 13:00 obsluhovaný úsek Landererova - Dostojevského rad - Vajanského nábr. - Rázusovo nábr. v smere k mostu SNP a taktiež Most SNP a Panónska cesta v smere do Rusoviec.
- linky 82 a X13 počas uzávierok komunikácií nebudú premávať.
- linka 28 pôjde po 12:00 v smere do Devínskej Novej Vsi medzi zastávkami Nové SND a Chatam Sófer bez zastavenia obchádzkou cez Petržalku, pričom neobslúži zastávky Malá scéna a Most SNP.
- Nástupište a výstupište Nové SND bude v náhradnej polohe na Krupkovej ul. (ako linka 78).
- linky 29 30 37 pôjdu v smere k Mostu SNP od zastávky Botanická záhrada, resp. ZOO bez zastavenia cez Petržalku priamo na konečnú Most SNP.
- linky 31 a 39 pôjdu v smere od Cintorína Slávičie údolie do centra medzi zastávkami ZOO a Zochova obchádzkou bez zastavenia cez Petržalku.
- Neobslúžia zastávky Lafranconi, Park kultúry a Chatam Sófer.
- linka 50 pôjde:
- v smere k Auparku medzi zastávkami Dulovo nám. a Most Apollo priamo po Košickej ul.
- v smere ku Slimáku medzi zastávkami Aupark a Dulovo nám. obchádzkou, na ktorej zastaví na zastávkach Farského (na Bosákovej), Most Apollo a Košická (na Košickej).
- linky 50 68 a 87 môžu mať v okolí Prístavnej a Landerovej krátkodobo prerušenú premávku do 20 minút.
- linka 70 bude premávať po skrátenej trase z Pod. Biskupíc len po Autobusovú stanicu.
- Nástupište Autobusová stanica bude v náhradnej polohe na Páričkovej ul. na výstupišti linky 206.
- linka 80 bude v smere do Petržalky od zastávky Einsteinova zmeškaná o cca 6 minút oproti cestovnému poriadku.
- linka 83 pôjde v smere k Technopolu medzi zastávkami Zochova a Nám. hraničiarov obchádzkou, na ktorej zastaví len na zastávke Farského na Jantárovej ceste.
- linka 88 bude premávať cez Petržalku jednosmerne a neobslúži Autobusovú stanicu. V smere spod Mosta SNP (z nástupišťa linky 29) pôjde po nábreží a Dostojevského rade (zastaví aj na zastávke Malá scéna) na Landererovu na zastávku Panorama city a odtiaľ po svojej stálej trase cez Petržalku späť pod Most SNP.
- linka 90 v smere k Novému SND neobslúži zastávku Most Apollo.
- Na linke treba počítať so zdržaniami a nepravidelnou premávkou.
- linka 91 pôjde v smere do Čunova medzi zastávkami Most SNP a Slnečnice obchádzkou, na ktorej zastaví na zastávkach Záporožská, ŽST Petržalka (ako linka 99), Kopčany-sídlisko (nadjazd), Žehrianska.
- Nástupište Most SNP bude na zastávke liniek 30 a 37.
- Na linke treba počítať so zdržaniami a nepravidelnou premávkou.
- linka 92 pôjde v smere do Petržalky medzi zastávkami ZOO a Hálova obchádzkou, na ktorej zastaví na zastávkach Kremnická a Záporožská na Rusovskej ceste.
- linka 93 pôjde v smere do Petržalky medzi zastávkami Zochova a Jiráskova obchádzkou, na ktorej zastaví na zastávkach Einsteinova (pred Inchebou), Kremnická, Záporožská a ŽST Petržalka (ako linka 99).
- linka 95 pôjde cez centrum mesta opačným okruhom ako obvykle. Zo zastávky Farského (zastávka linky N80 v smere na Starý most) pôjde cez Einsteinovu, Most SNP, Rázusovo nábr., Dostojevského rad, Landererovu, Most Apollo, Einsteinovu a od zastávky Farského sa napojí na svoju trasu do Petržalky;
- zastávky Most SNP, Malá scéna, Panorama City, Most Apollo bude obsluhovať v opačnom smerovaní. Zastávka Muchovo nám. nebude obsluhovaná.
- linka 901 bude v smere do Hainburgu od zastávky Einsteinova zmeškaná cca 6 minút.