Aktualizácia: BBSK oznámil, že SAD Zvolen prijal dohodu

Mesto Zvolen malo pripravené riešenie s iným dopravcom.

Na základe sporu s BBSK zastavil od soboty 25. januára 2020 dopravca SAD Zvolen dopravu na prímestských linkách aj v okrese Zvolen.

Jednotlivé samosprávy rokujú rokovali s rôznymi dopravcami o zabezpečení dopravy. Mesto Zvolen deklarovalo, že od pondelka 27. januára 2020 zabezpečí dopravu na prímestských linkách s tarifou MHD náhradným dopravcom.

Aktualizácia 26.1.2020: v pondelok 27. januára 2020 bude dočasne obnovená doprava na prímestských linkách v plnom rozsahu podľa platných cestovných poriadkov.

Autobusy budú premávať na základe dohody medzi krajom, združeniami miest a obcí a následne SAD Zvolen. Všetky takto vzniknuté náklady preplatí obciam a mestám Banskobystrický samosprávny kraj.

Aktualizácia 28.01.2020: dopravca SAD Zvolen prijal dohodu a od stredy 29. januára 2020 bude jazdiť podľa platných cestovných poriadkov na všetkých linkách v zmysle zmluvy v znení dodatkov 1-9. To znamená, že dopravu si opäť objednáva priamo BBSK.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.