Súťaž na 15 LNG mestských autobusov bola nakoniec zrušená
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Potenciálny dodávateľ LNG autobusov odstúpil od zmluvy.

Víťazom verejnej súťaže na dodávku 15 mestských autobusov s pohonom na LNG sa stala firma COREX, s.r.o. v spolupráci s poľským subdodávateľom 2G Bus & Coach Sp. z o.o.

Nadlimitná zákazka na nákup 15 LNG autobusov bola vyhlásená SAD Zvolen vo vestníku verejného obstarávania č. 167/2017 pod zn. 12222-MST. Podľa očakávania sa do verejnej súťaže prihlásil jediný uchádzač s autobusom Solbus SM12 LNG.

Jediný uchádzač sa prihlásil aj v zákazke na dodávku čerpacej stanice LNG. Obidve zákazky mala zrealizovať SAD Zvolen v rámci projektu LNGAFT – Liquefied Natural Gas as Alternative Fuel for Transport (č. 2015-SK-TM-0348-S), ktorý je financovaný z Kohézneho fondu prostredníctvom nástroja CEF (Nástroj na prepojenie Európy).

V súvislosti s realizáciou projektu bola do 31. mája 2022 predĺžená Zmluva o výkone vo verejnom záujme uzatvorená medzi Mestom Zvolen ako objednávateľom a spoločnosťou Slovenská autobusová doprava Zvolen, akciová spoločnosť ako dopravcom.

Začiatkom apríla 2018 úspešný uchádzač oznámil, že nepodpíše zmluvu, pretože nevie v stanovenej lehote autobusy dodať. Z tohto dôvodu bolo vo vestníku verejného obstarávania č. 96/2018 pod zn. 6937 - VST zverejnené oznámenie o zrušení zákazky. Zároveň bola zrušená aj súťaž na plniacu stanicu LNG. Z toho vyplýva tiež potreba vrátiť doteraz poskytnuté prostriedky v rámci projektu LNGAFT.

Dopravca na zasadnutí MsZ 28. mája 2018 deklaroval, že zabezpečí dodanie nových autobusov s pohonom na CNG, ktoré nahradia zastarané Karosy B 732. A to bez zvýšeného nároku na financie mesta Zvolen. Mesto je v tomto skeptické, preto žiada dopravcu o predloženie konkrétneho návrhu riešenia.


31.5.2018
-Kami-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.