Európsky týždeň mobility 2021 (16. - 22.9.2021)

Počas Európskeho týždňa mobility 2021 bude možné jeden deň cestovať úplne bezplatne, na Bulvári sa budú tiež konať rôzne podujatia spojené s dopravou.

V rámci Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra 2021 sa budú v rámci celého mesta konať podporné akcie na propagáciu verejnej či individuálnej nemotorovej dopravy.

V rámci Dňa bez áut bude v stredu 22. septembra 2021 cestovanie MHD v Žiline na všetkých linkách úplne zadarmo.

Nárok na bezplatnú prepravu počas ETM nie je zadefinovaný v Prepravnom poriadku MHD v Žiline, preto cestujúcemu nevznikne nárok na vrátenie cestovného za nevyužitý alebo čiastočne využitý predplatný cestovný lístok. 

Počas víkendu 18. a 19. septembra 2021 bude tiež cestovanie MHD v Martine pre držiteľov vodičského oprávnenia úplne zadarmo. Pri nástupe je potrebné sa preukázať platným vodičským preukazom.


Raňajky na Bulvári

Vo štvrtok ráno budú pre všetkých cyklistov a kolobežkárov medzi 6:30 a 8:30 na konci Bulváru, na moste ponad Mostnú pripravené bezplatné sladké raňajky a káva.

ParkingDay

V piatok poobede si všetci cyklisti budú môcť nechať bezplatne opraviť bicykel odborníkmi, prípadne sa počas opravy občerstviť kávou či jedlom s možnosťou diskusie o cyklodoprave v meste.

SAD len za 35 centov

Počas celého týždňa budú všetci cestujúci v prímestských autobusoch cestovať za jednotný poplatok len 0,35 € bez ohľadu na precestovanú vzdialenosť.

Čipová karta zadarmo

V rámci ETM 2021 si bude tiež možné vybaviť bez poplatku aj novú dopravnú kartu. Kartu si je však pre odpustenie poplatku potrebné vybaviť osobne, nie pomocou e-shopu.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.