Nový e-shop dopravného podniku

Čipové karty si je možné zakúpiť aj prostredníctvom e-shopu.

Dopravný podnik spustil v závere marca nový e-shop, ktorý má slúžiť na nákup a správu dopravných kariet pre nových a súčasných zákazníkov. Cieľom tohto kroku je zjednodušiť cestujúcim vybavovanie novej čipovej karty v súvislosti so zmenou tarify, ktorá začne platiť vo štvrok 1. apríla 2021. 

Pre vybavenie dopravnej karty prostredníctvom internetového obchodu je potrebné mať vytvorený účet, následne je potrebné požiadať o vystavenie dopravnej karty a túto kartu si pridať k účtu. K jednému účtu je možné priradiť aj viacero dopravných kariet, minimálna veková hranica pre zriadenie účtu je 16 rokov. Pre mladších cestujúcich je možnosť pridania dopravnej karty na účet rodiča.

Cena novej dopravnej karty je 5,50 €, novú kartu si je možné vyzdvihnúť buď osobne na predajnom mieste (zdarma), alebo si ju za poplatok nechať poslať poštou. Úhrada karty, prípadne aj poštovného je zabezpečená buď platobnou bránou alebo priamo prostredníctvom bankových portálov. Ak má cestujúci dopravnú kartu, ktorá nie je staršia ako 2 roky, má nárok na zľavu z novej čipovej karty, môže si ju teda vybaviť za poplatok 2 €. Vybavenie karty za zvýhodnenú cenu je možné len osobne od 1. apríla na predajných miestach dopravného podniku. Nákup predplatného cestovného lístka a dobitie elektronickej peňaženky prostredníctvom e-shopu bude spustené vo štvrtok 1. apríla.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.