DPMŽ modernizuje odbavovací systém

Dopravný podnik postupne modernizuje odbavovací systém vo vozidlách MHD a pripravuje spustenie e-shopu.

Dopravný podnik začal s modernizáciou odbavovacieho systému vo vozidlách MHD a prípravou spustenia e-shopu na nákup predplatných cestovných lístkov. V uplynulých týždňoch došlo k montáži nových označovačov typu R&G KRG-12 do všetkých vozidiel buď v počte 1 alebo 2 kusy v závislosti na dĺžkovej kategórii. Dokopy bolo vysúťažených 105 kusov nových označovačov v rámci verejnej obchodnej súťaže "Doplnenie komponentov na validáciu cestovných dokladov a systému bezhotovostného predaja" spolu s integrovanými platobnými terminálmi, ktoré by v budúcnosti mali vedieť prijímať na úhradu cestovných lístkov platobné karty VISA a MasterCard, rovnako ako aj mobilné aplikácie využívajúce technológiu NFC ako Apple Pay a Google Pay.

Plánovaný internetový obchod na nákup predplatných cestovných lístkov má pre cestujúceho zabezpečiť komplexný servis bez nutnosti fyzickej návštevy predajne, bude tak určený aj pre existujúcich cestujúcich, aj pre nových cestujúcich. Existujúci zákazníci si budú vedieť zistiť zostatok jázd alebo koniec platnosti predplatného lístka s možnosťou predĺženia jeho platnosti, novým zákazníkom bude k dispozícii možnosť objednania a doručenia novej čipovej karty, za ktorú budú môcť zaplatiť pomocou platobnej brány a jednoducho aktivovať priamo vo vozidle.

Celková hodnota všetkých častí zákazky (označovače s príslušenstvom, modernizácia serverovne, e-shop a terminály) je 351 000,00 € bez DPH.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.