Obmedzenie nástupu a výstupu cez predné dvere a povinnosť nosiť rúško (od 16.3.2020)

Od pondelka sú prijaté ďalšie preventívne opatrenia pre cestovanie hromadnou dopravou.

© MK

Od pondelka 16. marca 2020 vstupujú do platnosti nové opatrenia pri cestovaní MHD, ktoré zaviedol Dopravný podnik mesta Žiliny.

Cestujúci budú mať povinnosť pri cestovaní nosiť na tvári rúško, prípadne inú alternatívu, ktorá dostatočne zahalí tvár. Opatrenie má zamedziť prípadnému prenosu infekcie na iných cestujúcich a zamestnancov DPMŽ, s. r. o. Aj napriek sústavnej dezinfekcii a čisteniu vozidiel MHD odporúčame cestujúcim pri cestovaní nosiť aj ochranné rukavice.

V súvislosti so zabránením šírenia koronavírusu a ohrozovania zdravia zamestnancov DPMŽ s. r. o. je od 16. marca taktiež zakázaný nástup a výstup cestujúcich cez predné dvere. Okrem toho je aj zakázané zdržiavať sa vo vyhradenom priestore pri kabíne vodiča a predných dverách. Tento priestor bude riadne vyznačený a je potrebné v záujme prevencie pred nákazou dodržiavať tento zákaz.

Dovoľujeme si upozorniť, že tieto opatrenia sa zavádzajú na ochranu zdravia cestujúcej verejnosti a vodičov MHD. Naďalej vyzývame k zodpovednému prístupu, dodržiavaniu základných hygienických návykov a dodržiavaniu pokynov dopravcu.

 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.