25. výročie trolejbusovej dopravy v Žiline (17.11.2019 15:30 – 20:00)

Návrat v čase zabezpečí spomienková linka 1 a pripravená je aj prehliadka vozovne.

© PeTTo13

17. novembra 2019 si na Slovensku pripomíname 30 rokov demokracie, slobody a celospoločenských zmien. Pre Žilinu má však tento silný dátum ďalší význam - práve 17. novembra 1994 vyšiel do žilinských ulíc prvý trolejbus na pravidelnej linke, aby mohol odviezť prvých cestujúcich. Jednalo sa o trolejbus Škoda 14 Tr s evidenčným číslom #213. V tomto momente sa pre štvrté najväčšie slovenské mesto začala nová éra - éra modernej, ekologickej a spoľahlivej dopravy.

Dopravný podnik mesta Žilina, s.r.o. si na 25. výročie trolejbusovej dopravy v meste pripravil špeciálny program. V nedeľu 17. novembra 2019 cestujúcich opäť odvezie trolejbus #213 na špeciálnej linke 1 a pre registrovaných zvedavých dopravákov, aj nedopravákov je pripravená nočná komentovaná prehliadka trolejbusovej vozovne na Kvačalovej ulici.

Spomienková linka 1

Dopravný podnik mesta Žiliny, s.r.o. mimoriadne vypraví dňa 17.11.2019 (nedeľa) historický trolejbus Škoda 14 Tr #213 po trase spomienkovej linky 1, ktorý bude premávať po trase Kvačalova, DPMŽ – Žel. stanica – Matice slovenskej a vykoná tri páry spojov. Odchody zo zastávky Kvačalova, DPMŽ sú plánované na 15:30, 16:30 a 17:30, zo zastávky Matice slovenskej o 16:00, 17:00 a 18:00. Podrobný cestovný poriadok sa nachádza v prílohe na konci článku. Linka bude premávať zdarma a na jazdu sa prihlasovať netreba. Trolejbus zastaví na každej zastávke, ktorá je uvedená v cestovnom poriadku. 

Cestovný poriadok spomienkovej linky 1 je uvedený pod článkom.

Noc dopravákov

Okrem spomienkovej jazdy sú pre prihlásených záujemcov pripravené aj dve špeciálne komentované prehliadky depa trolejbusov na Kvačalovej ulici č. 2, a to konkrétne o 18:30 a o 20:00. Počas prehliadky získajú návštevníci možnosť nazrieť do zázemia prevádzkovania MHD. Komentovaná prehliadka odštartuje návštevou umyvárne vozidiel a postupne návštevníkov prevedie trolejbusovou dielňou, prevádzkou vrchného vedenia, parkoviskom trolejbusov a prehliadku bude zakončená na dopravnom dispečingu. Pri každom stanovišti sprievodcovia poskytnú základné technické informácie, význam zariadení v procese organizácie MHD, ale aj reálne zážitky z histórie.  

Na prehliadku je potrebné sa prihlásiť v nasledujúcom odkaze: https://forms.gle/AzWNY5X3jhtfDjeFA

Upozorňujeme, že počet miest je obmedzený na maximálne 20 osôb na každú prehliadku.

Cestovný poriadok spomienkovej linky 1

Cestovný poriadok

V mene celého tímu imhd.sk gratulujeme Žiline k peknému výročiu a do ďalších 25 rokov prajeme veľa šťastných kilometrov, čo najviac spokojných cestujúcich a samozrejme čo najmenej nehôd a problémov. :)

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Prečo mám pocit, že aj ten dizajn CP nás sprevádza už 30 rokov?