Prvé hybridné autobusy na Slovensku boli slávnostne odovzdané do prevádzky
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Naftovo-elektrické autobusy Iveco Urbanway 12M Hybrid premávajú od 15. 6. 2018 na linkách žilinskej MHD.

DPMŽ sa stal prvým prevádzkovateľom hybridných autobusov na Slovensku. Jedenásť štandardných hybridných autobusov Iveco Urbanway 12M Hybrid #152 - 154, 156 - 160, 162, 164 a 165 bolo 15. júna 2018 slávnostne odovzdaných do premávky. Odovzdávanie prebehlo v popoludňajších hodinách na Námestí Andreja Hlinku za účasti primátora Žiliny Igora Chomu, riaditeľa DPMŽ Jána Barienčíka a riaditeľa firmy Iveco Bus pre trhy strednej a východnej Európy Jana Kimlu. Súčasťou slávnostnej akcie bolo vystúpenie dychovej hudobnej kapely Fatranka a prezentačná okružná jazda centrom mesta.

Klimatizované nízkopodlahové hybridné naftovo-elektrické autobusy Iveco Urbanway 12M Hybrid boli vyrobené v závode firmy Iveco Bus v Annonay vo Francúzsku. Pohon vozidiel zaisťuje hybridná sústava HybriDrive, ktorá pozostáva z modulárneho trakčného systému (elektrický asynchrónny trakčný motor, integrovaný generátor) od americkej spoločnosti BAE Systems a dieselového motora Iveco Tector 7.

Niektoré z vozidiel Iveco Urbanway 12M Hybrid boli prvýkrát vypravené na linku hneď po slávnostnom podujatí. V najbližších dňoch budú zaraďované do prevádzky ďalšie hybridné autobusy a všetkých 16 vozidiel #151 - 166 by malo premávať v priebehu tohto mesiaca. Nasadzované budú predovšetkým na linky 27 29 30 a 31.


16.6.2018
-Majo-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.