Informačné zastávkové displeje boli odstránené
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Čochvíľa ich nahradia nové.

DPMŽ v priebehu decembra 2017 demontoval všetky 4 informačné zastávkové displeje. Dvojica displejov R&G radu TIP sa nachádzala na zastávke Železničná stanica a dvojica rovnakých displejov na zastávke Hurbanova. Ich úlohou bolo informovanie cestujúcich o reálnom čase najbližších príchodov spojov trolejbusových liniek na uvedené zastávky, ako aj o mimoriadnostiach či plánovaných zmenách v prevádzke MHD.

K demontáži spomínaných zastávkových displejov došlo kvôli zastaralej komunikačnej technológii prenosu dát, ktorú informačný systém nainštalovaný v nových trolejbusoch Škoda 26 Tr Solaris a Škoda 27Tr Solaris nepodporuje. V prípade, že by displeje ostali v prevádzke, by tak nezobrazovali odchody tých spojov, ktoré spomínané nové trolejbusy zabezpečujú, čím by došlo k mylnému informovaniu cestujúcich o najbližšom príchode spoja trolejbusovej linky.

Nových informačných displejov by sa cestujúci mali dočkať v priebehu tohto roka. DPMŽ má v súčasnosti rozpracovaný projekt Informatizácia MHD v Žiline, ktorý obsahuje etapu venovanú informovanosti cestujúcich na zastávkach v podobe informačných zastávkových displejov. V pribehu roka 2018 budú postupne na zastávky osadené nové displeje, ktoré budú väčšie a modernejšie a predovšetkým budú zabezpečovať informácie o reálnych odchodoch všetkých spojov všetkých liniek, vrátane autobusových. Po dokončení projektu v roku 2019 by mohlo byť v Žiline vybavených informačnými displejmi až 50 zastávok MHD.


4.1.2018
-Majo, DPMŽ-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Sawuel6.9.2018 14:23 #5 Re:
Čochvíľa ich nahradia nové. Tradične 😃 Kedy sú voľby ? Predpokladám že montovať sa budú týždeň pred.
gulemihazy16.4.2018 13:49 #4 Re:
A keby sa montovali komplet označníky zastávkové, ktoré majú na vrchu tieto tabule, to by nešlo? ? Mám pocit, že na Slovensku sa nerozmýšľa vôbec pri týchto veciach. A pri tom trh ponúka toľko riešení, že až, príp. sa treba ísť okrem požierania chlebíčkov, popíjania kávičky a rozdávania úsmevov inšpirovať do ČR, PL, HU, AT, ...
Quaro10.1.2018 20:49 #3 Re:
Na Železničnej stanici v smere na Hurbanovu už dnes ťahali nové káble k stĺpu.
Mongolec10.1.2018 17:48  +1#2 Re:
Reakcia na #1 od Sawuel:
Označníky budú tiež nové. Displeje by mali byť na už existujúcich stĺpoch a na niektorých zastávkach, kde to nie je možné, bude osadený samostatný stožiar - napr. Spanyolova smer VL/SO.
Niekde sú stĺpy na začiatku a konci zastávky a niekde v prostriedku, tak som zvedavý či v takom prípade budú použité obojstranné displeje.
https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-zakaziek/detail/dokumenty/410931
Sawuel10.1.2018 11:43 #1 Re:
Ok, a nové displeje sa budú osádzať opäť na stĺpy alebo do priestoru v nových úžasných označníkoch ? Reklama totiž sľubovala "osadenie čoskoro" už v roku 2010 😃 Aj keď by bola škoda sthávať tú elegenatnú schému liniek ktorá prelepila reklamu na nový LED panel https://imhd.sk/za/galeria-media/516/zastavky-mhd/70125/Zastavkovy-oznacnik-noveho-typu-pri-zeleznicnej-stanici-den-po-osadeni?&ref=za%2Fgaleria%2F516%2Fzastavky-mhd%3F