Predzvesť integrovanej dopravy na Kysuciach

Z Bystrickej doliny sa cestujúci dostanú do Žiliny rýchlejšie a lacnejšie.


Foto © W.I.


Od pondelka 11. decembra 2017 zriaďuje SAD Žilina nové spoje na Kysuciach na prímestskej autobusovej linke 502413 Bystrickej doliny na železničnú stanicuKrásne nad Kysucou a späť s nadväznosťou na vlaky na trati 127 do a zo Žiliny. Na vlaky bude nadväzovať 6 spojov, ktoré budú premávať len v pracovných dňoch školského vyučovania - 3 spoje ráno do Krásna nad Kysucou a 3 spoje popoludní do Novej Bystrice.

Cestovný poriadok

Autobusy

(linka 502413)

3:57 5:04 6:04 Nová Bystrica, Škorvaga 14:57 15:57 16:57
3:59 5:06 6:06 Nová Bystrica, ZŠ 14:56 15:56 16:56
4:01 5:08 6:08 Nová Bystrica, Andrisovia 14:55 15:55 16:55
4:02 5:09 6:09 Nová Bystrica, Cadrikovia 14:54 15:54 16:54
4:04 5:11 6:11 Nová Bystrica, Hanidžiar 14:53 15:53 16:53
4:06 5:13 6:13 Nová Bystrica, Rajnoha 14:52 15:52 16:52
4:07 5:14 6:14 Stará Bystrica, Žovín 14:50 15:50 16:50
4:09 5:16 6:16 Stará Bystrica, Bartek 14:49 15:49 16:49
4:10 5:17 6:17 Stará Bystrica, ZŠ 14:48 15:48 16:48
4:11 5:18 6:18 Stará Bystrica, nám. 14:47 15:47 16:47
4:13 5:20 6:20 Stará Bystrica, Hamer 14:45 15:45 16:45
4:14 5:21 6:21 Stará Bystrica, Kanderovia 14:43 15:43 16:43
4:16 5:23 6:23 Stará Bystrica, Budošovia 14:41 15:41 16:41
4:18 5:25 6:25 Stará Bystrica, Šimaškovia 14:40 15:40 16:40
4:19 5:26 6:26 Klubina, Lodňanek 14:39 15:39 16:39
4:21 5:28 6:28 Klubina, Šniegoň 14:37 15:37 16:37
4:22 5:29 6:29 Zborov n/ Bystricou, Backovia 14:35 15:35 16:35
4:24 5:31 6:31 Zborov n/ Bystricou, pod Rubáňom 14:34 15:34 16:34
4:25 5:32 6:32 Zborov n/ Bystricou, ZŠ 14:32 15:32 16:32
4:27 5:34 6:34 Zborov n/ Bystricou, U Komanov 14:31 15:31 16:31
4:28 5:35 6:35 Krásno n/ Kysucou, Kalinov 14:29 15:29 16:29
4:29 5:36 6:36 Krásno n/ Kysucou, Jozefíkovci 14:27 15:27 16:27
4:31 5:38 6:38 Krásno n/ Kysucou, rázc. 14:25 15:25 16:25
4:32 5:39 6:39 Krásno n/ Kysucou, sídl.Struhy 14:23 15:23 16:23
4:33 5:40 6:40 Krásno n/ Kysucou, ústredie 14:21 15:21 16:21
4:34 5:41 6:41 Krásno n/ Kysucou, pri moste 14:20 15:20 16:20
4:35 5:42 6:42 Krásno n/ Kysucou, Zákysučie 14:19 15:19 16:19
4:36 5:43 6:43 Krásno n/ Kysucou, žel. st. 14:18 15:18 16:18

Vlaky

(trať 127)

4:43 5:51 6:51 Krásno nad Kysucou 14:11 15:11 16:11
4:54 6:03 7:03 Kysucké Nové Mesto 14:01 15:01 16:01
5:06 6:15 7:15 Žilina 13:48 14:48 15:48

V nových spojoch bude platiť špeciálne cestovné:

Úsek z Krásna nad Kysocou do Základné cestovné Zľavnené cestovné
Krásna nad Kysucou, Zborova nad Bystricou 0,40 € 0,20 €
Klubiny, Starej Bystrice 0,60 € 0,30 €
Novej Bystrice 0,80 € 0,40 €

Uvedené cestovné platí iba pri platbe dopravnou kartou SAD Žilina.

Pri ceste z východiskovej zastávky Nová Bystrica, Škorvaga do Žiliny zaplatí cestujúci, ktorý platí obyčajné cestovné, za cestu autobusom a vlakom spolu 1,82 €. Ak by išiel autobusom až do Žiliny, zaplatil by 2,60 €. Ušetrí tak 0,78 € za 1 cestu.

Nové spoje sú okrem iného reakciou na nepriaznivú a zhoršujúcu sa dopravnú situáciu na ceste medzi Čadcou a Žilinou. Cestujúcim ponúkajú rýchlejšiu (o cca 10 minút) a lacnejšiu alternatívu k priamym autobusovým spojom do Žiliny a k individuálnej automobilovej doprave.

Nové spoje sú výsledkom spolupráce SAD Žilina, Žilinského samosprávneho kraja, spoločnosti Integrovaná doprava Žilinského kraja a Železničnej spoločnosti Slovensko.


9.12.2017
-Majo-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:













K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.