Nasadzovanie nízkopodlažných vozidiel na linky

Garantovane nízkopodlažné spoje zatiaľ v Žiline neexistujú.

Hoci DPMŽ negarantuje nasadenie nízkopodlažných trolejbusov a autobusov na žiadnej linke, na niektorých linkách sa objavujú pravidelne.

Tri nízkopodlažné štandardné trolejbusy Škoda 30 Tr SOR sa vyskytujú v pracovných dňoch na linkách 1 a 5 a mimo týchto dní na linkách 3 5 a 6 a 7.

So siedmimi nízkopodlažnými článkovými trolejbusmi Škoda 31 Tr SOR je možné sa odviezť počas pracovných aj voľných dní na linkách 3 4 a 14, v pracovných dňoch okrem toho aj na linkách 6 a 7.

So šiestimi nízkopodlažnými štandardnými autobusmi Karosa City bus 12M a Irisbus Citelis 12M sa môžeme stretnúť predovšetkým na linkách 21 a 22. Dvojdverový Irisbus Citelis Line je používaný aj v zájazdovej doprave a ak nemá takéto využitie, je možné sa ním zviezť najmä na linkách 20 24 30 a 31.

Dva nízkopodlažné článkové autobusy Karosa Citelis 18M sú vypravované hlavne na linky 25 a 35.

Po príchode ďalších nízkopodlažných vozidiel už DPMŽ plánuje zaviesť garantovane nízkopodlažné spoje.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: keksino #6:
Keby len to... ?
Hodilo by sa trošku aktualizovať počty a dodať, že 30Tr sa cez prac. deň objavujú aj na L3 ?
Garantovane nizkopodlazne spoje su podla mna abslolutne nepodstatne...
Reakcia na: Dispecer #3:
Podľa verejne dostupnej zápisnice zo zasadnutia komisie dopravy a komunálnych služieb sa má v roku 2014 zakúpiť ďalších päť trolejbusov (namiesto desiatich). Konkrétny materiál by sa mal na internete objaviť pred zasadnutím mestského zastupiteľstva. Len dúfam, že to nebudú všetko krátke vozidlá.
Reakcia na: Mino39 #2:
Raz niekedy určite... ?
Ďalšie NP vozidlá??? Kedy?
30 Tr sa cez víkend objavujú aj na L7 a občas na L3.
Citelis Line často vidieť na L20.