Mesto: BUS-pruhom na Hospodárskej sa seriózne zaoberáme

Dopravné zápchy na Hospodárskej ulici ovplyvňujú väčšinu autobusových liniek. Ozývajú sa preto hlasy, aby na úseku od križovatky so Študentskou po križovatku pri železničnej stanici, ktorý využíva najviac autobusových spojov, vznikol jazdný pruh vyhradený pre autobusy. Preferencia autobusov by nepomohla len mestskej hromadnej doprave, ale aj prímestským a diaľkovým linkám.

Mesto pripravuje zmeny

Mesto v súčasnosti pripravuje dokumentáciu na zmenu zvislého a vodorovného dopravného značenia na Hospodárskej ulici. Či však dôjde pri zmene aj k vyčleneniu samostatného pruhu pre autobusy ešte nie je jasné. Podľa slov vedúceho odboru územného rozvoja a koncepcií mestského úradu Ing. arch. Milana Horáka sa mesto touto možnosťou seriózne zaoberá.

BUS-pruh požaduje aj SAD Trnava

Podľa riaditeľa divízie dopravy SAD Trnava Ing. Juraja Kuzmu je varianta premaľovania jazdných pruhov "dobrá ale nedostatočná". Dopravca navrhoval vytvorenie BUS-pruhu rozšírením cesty smerom k Trnávke. Toto riešenie vraj požadovali na rokovaniach s mestom, písomne a aj pri príprave a pripomienkovaní generálneho dopravného plánu.

Jedna z možností, ako by mohol vyzerať jazdný pruh pre autobusy na Hospodárskej ulici - návrh z dielne iMHD (vyznačený červenou farbou):

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.